Nóż Cold Steel Recon Tanto

Nóż Cold Steel Recon Tanto

389,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż z głownią stałą
- tanto
- stal: AUS 8A
- rękojeść: Kraton
- pochwa: Secure-ex
- długość głowni: 178 mm
- długość całkowita: 296 mm
- waga: 250 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Recon Tanto

Duży, mocny, pewny

* Jeden z klasyków firmy Cold Steel, która pierwsza wprowadziła do masowej produkcji głownie o kształcie tanto. Model Recon - duży nóż uniwersalny, najczęściej wykorzystywany jako taktyczny. Model używany w USA przez jednostki SWAT. Podobnie, jak SRK, został wysłany z pierwszymi jednostkami amerykańskimi do Afganistanu.

* Nóż jest duży (7 cali), przystosowany do noszenia przy pasie lub na kamizelce. Dzięki znacznemu wygięciu brzuśca kształt głowni zyskał na uniwersalności, więc cięcie różnego rodzaju materiałów nie sprawi nam kłopotów. Wzmocniony czubek powoduje, że nadaje się również do wyważania lub podważania.

* Model wykonano ze stali AUS 8A. W starszych modelach stosowano stal Carbon V, ale bardzo wielu użytkowników narzekało na jej rdzewność. Dzięki AUS 8A wyeliminowano ten problem - to stal w stu procentach nierdzewna. Stali AUS 8A ma jeszcze inne zalety: nóż szybko można podostrzyć (dzięki dobrej konstrukcji - nawet w warunkach biwakowych), a potem długo nie wymaga ponownego ostrzenia.

* Recon to jeden z tych dużych modeli, które zasługują na nagrodę w kategorii „stosunek jakości do ceny”.

* Recon Tanto wytrzymuje wszelkie „nadużycia” (wyginanie, rąbanie, podważanie itp.). Teflon zabezpiecza przed odblaskami świetlnymi.

* Rękojeść z Kratonu zapewnia pewny i wygodny uchwyt nawet w zabrudzonej czy mokrej dłoni. Kraton jest odporny na oleje, smary i temperaturę i dzięki temu jest prawie niezniszczalny. Na końcu rękojeści zamontowano otwór z mosiężną tulejką do przeciągnięcia linki zabezpieczającej, co może się przydać, gdy pracujemy nad wodą czy na wysokościach.

* Pochwa została wykonana z Secure-ex’u (odpowiednika Kydexu). Sprężystym ujściem pewnie trzyma nóż za jelec, co powoduje, że Recona Tanto można szybko dobyć jedną ręką. Dodatkowym zabezpieczeniem jest żabka z zapięciem na nap. Można ją również usunąć i nosić nóż na kamizelce. Pochwa ma na obrzeżu kilka otworów i przelotek, które służą właśnie troczeniu noża do oporządzenia, plecaka, kamizelki czy ciała.

* Całość to przemyślana i sprawna konstrukcja. Jeśli ktoś nie jest pewien - zapraszamy do obejrzenia DVD firmy Cold Steel. Noże przechodzą prawdziwe katusze, ale nie doznają żadnego uszczerbku.

podobne produkty