Nóż Spyderco C28PBK2 DragonFly 2

Nóż Spyderco C28PBK2 DragonFly 2

279,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- producent: Spyderco
- stal: VG-10
- materiał rękojeści: VRN
- długość całkowita: 141 mm
- długość po złożeniu: 84 mm
- średnica otworu: 11 mm
- długość głowni: 57 m
- długość krawędzi tnącej: 48 mm
- grubość głowni: 2,5 mm
- waga: 34 g

dodatkowe informacje

Nóż Spyderco C28PBK2 DragonFly 2

Dragonfly 2 podobnie jak jego poprzednik, należy do grupy kompaktowych noży EDC, czyli do codziennego noszenia/użytku. Ergonomicznie profilowany chwyt oraz odpowiednia proporcja wielkości głowni do rękojeści powodują, że nożem pracuje się wygodnie i nie mamy wrażenia, że używamy kompaktowego nożyka.
Zmodernizowany Dragonfly 2 posiada stalowy klips, który można montować w wszystkich ustawieniach: lewo/prawo, góra/dół. Skręcane śrubami okładziny z materiału FRN ( włókno szklane wzmocnione nylonem ) posiadają wyraźne dwukierunkowe teksturowanie zapobiegające ześlizgiwaniu się dłoni podczas pracy.

Głownia z nierdzewnej stali VG-10 posiada pełny płaski szlif, o doskonałych właściwościach tnących. Operowanie ostrzem ułatwiają karbowane fragmenty na grzbiecie i spodzie głowni ( spine cusp oraz finger choil ). Karbowane odcinki zapewniają podczas cięcia lub wykonywania bardziej precyzyjnych prac, pewne oparcie dla kciuka i palca wskazującego.
Powiększony otwór w głowni ( spyderhole ) umożliwia szybkie i wygodne rozłożenia noża, nawet przypadku osób posiadających duże dłonie.Blokada w DragonFly 2 to sprawdzony Back-Lock z wycięciem Boye Dent które zapobiega przypadkowemu zwolnieniu blokady.

Nóż Dragonfly 2 jest znakomitym modelem typu Back-up (nożem zapasowym) oraz przydatnym w warunkach miejskich narzędziem do lekkich prac.

podobne produkty