Nóż Spyderco C11PBK Delica Plain Edge

Nóż Spyderco C11PBK Delica Plain Edge

309,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż składany
- clip-point
- stal VG-10, wykończenie Satin
- otwarcie: okrągły otwór w głowni "Spyder Hole”
- rękojeść: NFR (Nylon Filled Rezin)
- blokada: Back-lock Boye Detent
- klips czerniony tip-up carry przekładany lewa/prawa
- długość głowni: 76 mm
- długość całkowita: 177 mm
- waga: 71 g

dodatkowe informacje

Nóż Spyderco C11PBK Delica Plain Edge

Delica to sztandarowy model Spyderco. Pierwsza wersja powstała w 1990 roku i od razu została okrzyknięta hitem. Był to jeden z pierwszych na świecie modeli noża, który można dopiąć do kieszeni za pomocą klipsa oraz szybko otworzyć jedną ręką. Do dziś chętnie kupowany i cieszący się olbrzymim wzięciem, jeden z najlepiej sprzedających się noży firmy Spyderco.

Delica, czyli nóż EDC którego niewielkie rozmiary i waga powodują, że gdy nosimy go w kieszeni, jest praktycznie niewyczuwalny. Często kupowany jako nóż typu back-up (zapasowy) przez ratowników, policjantów, żołnierzy, strażaków.

OSTRZE I GŁOWNIA.
Delica ma krótkie, trzycalowe ostrze (7.62 cm), które sprawdzi się na przykład w trakcie każdego rodzaju prac pokojowych. Głownia o kształcie Clip-Point z wysokim garbem ma znakomite właściwości tnące. Dużą zaleta jest zastosowanie stali VG-10 z japońskiej huty SEKI. VG-10jest jedną z nowocześniejszych stali używanych do produkcji głowni noży, jej właściwości są porównywalne do ATS 34, a o klasę przerastają 440C

RĘKOJEŚĆ I BLOKADA.
Rękojeść wykonano z nowego tworzywa na bazie zytelu - FRN (Nylon Filled Rezin), czyli żywicy z zatopionymi mikrowłóknami nylonowymi. Jest odporna na zniszczenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. Dodatkowo wzmocniono ją stalowymi wkładkami. W blokadzie back lock również zastosowano nowość – wycięcie Boye Detent, które zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przy mocnym uchwyceniu noża.

podobne produkty