Nóż Cold Steel Paradox

Nóż Cold Steel Paradox

399,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Waga: 172 g
Grubość ostrza: 3.5 mm
Długość ostrza: 114 mm
Stal: Japońska AUS 8A nierdzewna
Długość całkowita: 241 mm
Rękojeść : 5", 6061 Aluminum
Klips: stal nierdzewna Clip Metal Gear™

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Paradox

Nóż który wyglądem nawiązuje do popularnych w latach 80 noży typu "butterly". Charakteryzują się one dwu częściową rękojeścią która jest jednocześnie blokadą, jak i "pokrowcem" na ostrze.

W latach 90 na terenie USA noże typu butterfly zostały zakazane a ich posiadanie jest traktowane jako przestępstwo. To spory "paradoks" w kraju gdzie każdy obywatel na prawo do posiadania broni palnej. Najnowszy nóż firmy Cold Steel wygląda dokładnie jak "butterfly" jednak nim nie jest, ponieważ nie jest możliwe rozłożenie go jedną dłonią, stąd też nazwa noża "paradox"

Ostrze zostało wykonane ze wysokogatunkowej stali nierdzewnej AUS8A, Jest genialnie wykończone, ma kształt liścia i wysoki wklęsły szlif.

Rękojeść została wykonana dwóch kawałków z aluminium 6061 , polerowanego na wysoki połysk, dzięki czemu nóż wygląda przepięknie i wyjątkowo ekskluzywnie.

Po rozłożeniu noża, blokadą dla ostrza staje się rękojeść, która ma kontakt z ostrzem po przez dwie śruby typu torx, stoppin, oraz mocne płaskie sprężyny. To wyjątkowo pewne i proste rozwiązanie, które uniemożliwia złożenie się noża podczas cięcia, oraz zapobiega rozłożenie noża np. W kieszeni .

podobne produkty