Nóż Cold Steel Ultimate Hunter

Nóż Cold Steel Ultimate Hunter

390,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

-nóż składany
-drop point
-stal VG1
-otwarcie za pomocą obustronnego kołka
-rękojeść Thermorun oparta na stalowej konstrukcji
-blokada Back-lock
-klips stalowy tip-up
-długość głowni 90 mm
-długość całkowita 215 mm
-waga 120 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Ultimate Hunter

Nóż ten to owoc współpracy znanego knifemakera oraz myśliwego Lloyda Pendeltona wraz z firmą Cold steel. Ten model to wersja rozwojowa fixeda Pendelton Hunter. Nóż ten tak bardzo spodobał się klientom, że Cold Steel postanowił popracować nad modelem składanym.
W ten sposób otrzymaliśmy składany uniwersalny nóż myśliwski -Ultimate Hunter.
To bardzo wytrzymały wykonany z topowych materiałów nóż który sprawdzi sie nie tylko na polowaniu. Głownia w najnowszej wersji jest wykonana ze stali VG1. Bardzo dobrze trzyma ostrość i bez problemu można ja szybko naostrzyć. Jest zupełnie nierdzewna i bardzo wytrzymała na boczne naprężenia oraz wykruszenia.
Rękojeść to odpowiednik Kratonu -Thermorum oparty na stalowym szkielecie. Jest to tworzywo o identycznych parametrach jak Kraton-nie palne, odporne na wilgoć, kwasy, oleje uderzenia. Słowem praktycznie niezniszczalne. Dzięki dosyć szerokiemu przekrojowi nóż trzyma się pewnie i nie ma obawy że może nam się na nim omsknąć ręka. Także gdy pracujemy dłonią mokrą czy ubrudzoną -co na polowaniu często się zdarza.
Głownia jest krótka ale wystarczająca do większości prac. Bez problemu da sie tym nożem oprawić dzika czy sarnę. Także podstawowe prace obozowe wykonamy szybko i bezproblemowo. Nóż nie znakomicie wszystkie materiały. Jest to zasługa wklęsłego szlifu.
Nóż otwiera się szybko za pomocą obustronnego kołka. Blokada to standardowy Back-lock.

podobne produkty