Flara ostrzegawcza Orion 20 minutowa czerwona

ORION

Flara ostrzegawcza Orion 20 minutowa czerwona

40,00 zł

Produkt 18+ Przy zakupie niezbędne będzie potwierdzenie pełnoletności.

Dane techniczne:

- Podstawka z drutu stalowego
- Czas spalania: 20 minut
- Wymiary: dł. 290 mm x śr. 24 mm
- Waga: 250 gram
- Kolor spalania: czerwony


Flary ostrzegawcze zostały dopuszczone do obrotu handlowego na Terenie Polski na podstawie decyzji Ministra Gospodarki i posiadają wymagany Certyfikat Klasyfikacyjny (Certyfikat Bezpieczeństwa) Instytutu Przemysłu Organicznego Nr 072/IPO/99.

dodatkowe informacje

Flara ostrzegawcza Orion 20 minutowa czerwona

20 minutowa flara ostrzegawcza to niezawodny środek sygnalizacyjno-ostrzegawczy.

Amerykański produkt od ponad 90 lat powszechnie znany i stosowany w USA, Kanadzie, Ameryce  Południowej i Europie. Jego podstawowa użyteczność polega na niezwykle skutecznym - w każdych  warunkach pogodowych takich jak: deszcz, śnieżyca, silny wiatr, mgła oraz w każdych warunkach  topograficznych - sygnalizowaniu kierowcom o awaryjnych postojach na drodze innych pojazdów, miejscach kolizji lub innych zdarzeniach mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mają  również niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo oraz sygnalizację w górach, na morzu, jeziorze, przejazdach  kolejowych.


Flary ostrzegawcze to jedyny, skuteczny i niezawodny środek, który mając wszechstronne zastosowanie  pozwala ostrzec przed ewentualnym niebezpieczeństwem lub sprowadzić potrzebną pomoc z lądu,  powietrza, lub wody.


Statystyki policyjne podają, że każdego roku, w wyniku najechania pojazdu na inny nieoświetlony, lub  niedostatecznie oświetlony pojazd stojący na drodze lub poboczu, w różnych warunkach atmosferycznych i  topograficznych ginie ponad 400 osób, a kilka tysięcy zostaje rannych.

Flary ostrzegawcze są z powodzeniem wykorzystywane w takich instytucjach i podmiotach jak: policja, straż pożarna, wojsko, żegluga morska i rzeczna,  lotniska polowe, pomoc drogowa, jednostki ratownictwa górskiego i wodnego itp. Cenione są również przez kierowców, turystów górskich, entuzjastów survivalu czy użytkowników jachtów, łodzi motorowych itp.

zobacz film o produkcie