Wiatrówka karabinek Gamo Shadow DX 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Gamo Shadow DX 4,5 mm

599,20 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: Shadow
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Waga: 3,1 kg
Długość całkowita: 111 cm
Długość lufy: 44 cm
Prędkość: 305 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17 Jouli
Producent: Gamo, Hiszpania

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Gamo Shadow DX 4,5 mm


Dość ciężka (ponad 3 kg) wiatrówka z klasycznie łamaną lufą mierzącą 44 cm z prawoskrętnym gwintem na całej swojej długości. Na końcu ma zamocowaną muszkę światłowodową - czerwony punkt - bardzo dobrze widoczny na tle ciemniejszego celu. Doskonale z tym współgra regulowana w pionie i poziomie szczerbinka z dwoma światłowodami w kolorze zielonym. Zastosowanie wysokokontarstujących przyrządów celowniczych pozwala strzelać także w gorszych warunkach oświetleniowych.


Na grzbiecie karabinu znajduje się podniesiona szyna montażowa standardu 11 mm - umożliwia ona zamocowanie celownika optycznego przydatnego podczas strzelania na większe dystanse. Szyna posiada stoper do montażu celownika.

Sprężynowy napęd wiatrówki nadaje śrutowi prędkość początkową 305 m/s.

System wiatrówki oprawiono w osadzie z udaroodpornego tworzywa sztucznego ABS. Jego dodatkową zaletą jest całkowita odporność na wilgoć i rozsychanie - dla osób, które wyjątkowo nie lubią tracić czasu na czyszczenie i konserwację wiatrówki jest to kolejny atut. Kolejną korzyścią jaka daje osada z tego tworzywa to komfort trzymania, gdyż zawsze jest ona ciepła w dotyku. W miejscach chwytów, w celu zabezpieczenia przed ślizganiem się w dłoniach posiada ona strukturę piasku.
Obustronnie symetryczna (ambi) kolba typu Monte Carlo posiada niską bakę (poduszkę policzkową) i została zakończona miękką, ażurową stopką zmniejszającą odrzut podczas strzału.
Podobieństwo do broni myśliwskiej wzmacnia uformowanie osady w taki sposób, że tuż przed kabłąkiem znajduje się imitacja magazynka mieszczącego kilka nabojów.

Bezpieczeństwo gwarantuje blokada języka spustowego zlokalizowana wewnątrz osłony spustu (kabłąka) - w pozycji zabezpieczonej dźwignia blokady znajduje się z tyłu i uniemożliwia wygodne położenia palca na spuście. Nawet przypadkowe ściągnięcie spustu nie spowoduje strzału. Jednocześnie zadbano o to, aby móc szybko odblokować spust i natychmiast oddać strzał - nawet dla początkującego strzelca jest to możliwe praktycznie jednym ruchem palca.

Wiatrówka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.

podobne produkty