Nóż Cold Steel Pendleton Lite Hunter

Nóż Cold Steel Pendleton Lite Hunter

109,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

nóż myśliwsko-obozowy z głownią stałą
głownia: drop -point
stal: 4116 Krupp
długość głowni: 90,9 mm
długość całkowita: 215 mm
rękojeść: polipropylen
pochwa: Codura Sheath
długość głowni: 90,9 mm
długość całkowita: 215 mm
waga: 76,5 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Pendleton Lite Hunter

Pendleton Lite Hunter to najnowsza wersja kultowego już noża skonstruowanego specjalnie dla potrzeb myśliwych. Zaprojektował go znany knifemaker oraz myśliwy Lloyd Pendelton przy współpracy z firmą Cold steel.

Nóż ten spełni wszystkie wymagania myśliwego. Jest zaprojektowany zgodnie z wytycznymi myśliwych -posiada krótką grubą głowni ę ze szlifem wklęsłym, grubą , wygodną rękojeść która pozwala pewnie prowadzić ostrze.

Głownia w tym modelu jest wykonana ze sprawdzonej niemieckiej stali 4116 Krupp, która zdobywa coraz to nowe rzesze zadowolonych użytkowników . Stal ta jest łatwa do naostrzenia nawet w warunkach polowych i długo trzyma ostrość . Jest także nierdzewna.

Głownia jest krótka (90,9 mm) ale w zupełności wystarczy do prac związanych ze skórowaniem lub rozbieraniem zwierzyny. Dzięki takiej kompaktowej głowni nóż wygodnie się prowadzi w ciętym materiale.

Rękojeść jest wykonana z wyjątkowo wytrzymałego polipropylenu. Ma matową fakturę która zapewnia pewny chwyt, nawet w mokrej dłoni.

Na końcu rękojeści znajduje się otwór do przeciągnięcia linki zabezpieczającej.

Nóż mimo że jest przeznaczony dla myśliwych sprawdzi się także w innych zadaniach; w survivalu, ratownictwie, pracach codziennych.

Pochwa typu fińskiego została wykonana z codury, jest lekka i wygodna w transportowania na pasie czy szelce plecaka (standard Cold steel)

zobacz film o produkcie