Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50

DELTA OPTICAL

Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50

829,00 zł

Dane techniczne:

powiększenie: 8,5x
średnica obiektywów: 50 mm
pryzmaty: BaK4
pole widzenia: 98 m / 1000 m
jasność: 34,6
sprawność zmierzchowa: 20,6
wypełnienie azotem: tak
wodoodporność: tak
wymiary: 165x133x60 mm
waga: 870 g

W zestawie znajduje się:


- Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50
- Utwardzony, ergonomiczny futerał
- Pasek do futerału
- Pasek do lornetki
- Szmatki do czyszczenia

dodatkowe informacje

Lornetka Delta Optical Forest II 8,5x50

Seria Forest II to kontynuacja sukcesu zeszłorocznych 8x42 i 10x42, które zdobyły popularność i nagrody, takie jak II miejsce w Plebiscycie Produkt Roku 2011 na Optyczne.pl.

Model 8.5x50 wyróżnia się wygodą użytkowania, dużym polem widzenia oraz imponującą odległością źrenicy wyjściowej wynoszącą 21.5 mm. Dzięki 6-milimetrowej źrenicy wyjściowej jest doskonały do obserwacji przy złych warunkach oświetleniowych, takich jak zmierzch, świt czy noc.

Wszystkie nowe modele to lornetki konstrukcji dachowej, co sprawia, że są niewielkie i lekkie. Ich atrakcyjny wygląd i solidne wykonanie to dodatkowe atuty.

Wszystkie lornetki serii Forest II charakteryzują się doskonałym układem optycznym, z pryzmatami BaK4, powłokami fazowymi i srebrem, co gwarantuje ostry i jasny obraz. Soczewki posiadają wysokiej jakości warstwy antyodblaskowe, co poprawia transmisję światła i kolorystykę obrazu. Doskonale wyczernione wnętrza tubusów eliminują niepożądane refleksy.

Lornetka oferuje wygodne centralne pokrętło ostrości i indywidualną korekcję dioptrii, a plastikowe muszle okularowe typu Twist-Up pozwalają na dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Są odporne na trudne warunki atmosferyczne, szczelnie zabezpieczone przed wilgocią i nawet krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie. Dodatkowo, wypełnienie azotem zapobiega zaparowaniu soczewek.

Nowe modele Forest II wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i niską wagą, co sprawia, że stanowią doskonały kompromis między mniejszymi lornetkami 42 mm a większymi i cięższymi modelami 56-63 mm. Różne powiększenia pozwalają dostosować parametry lornetki do własnych potrzeb.

podobne produkty