Pistolet hukowy ROHM RG-3 nikiel kal. 6mm

Pistolet hukowy ROHM RG-3 nikiel kal. 6mm

359,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

waga: 335g
długość: 105mm
bezpiecznik: trójpozycyjny (zabezpieczony, przesuw magazynka, odbezpieczony)
kaliber: 6mm short
mechanizm spustowy: double action only
pojemność magazynka: 6 strzałów
chowany szpikulec w rękojeści do rozładowania magazynka
kolor: niklowany

W zestawie znajduje się:

- walizka polimerowa
- nasadka do wystrzeliwania rac

dodatkowe informacje

Pistolet hukowy ROHM RG-3 niklowany kal. 6mm

Model RG3 to precyzyjnie wykończony, kompaktowy pistolet hukowy z 6-strzałowym magazynkiem na naboje hukowe 6mm short. Wszelkie wyroby marki Röhm cechuje legendarna trwałość i niezawodność.


Model RG3 występuje w dwóch wariantach kolorystycznych - czarny i nikiel. Obie wersje mają takie same parametry techniczne i okładki rękojeści z trwałego kompozytu z charakterystyczną rzeźbą drewna orzechowego. Pistolet jest 6-strzałowy, magazynek sztabowy ma zabezpieczenie, które umożliwia przechowywanie załadowanego magazynka np. w kieszeni bez obawy, że wylecą z niego naboje. Bezpiecznik ma funkcję przesuwu magazynka, bez oddawania strzału, więc jeśli z jakiegoś powodu chcemy wysunąć magazynek, to możemy to zrobić bez oddania strzału.

Szpikulec chowany w rękojeści pozwala na łatwe rozładowanie naboi po ich wystrzeleniu. Wystrzelone naboje mają bowiem tendencję do blokowania się w swojej komorze w magazynku. Szpikulec szybko poradzi sobie jednak z każdym zakleszczonym po wystrzale nabojem.

RÖHM

Firma Röhm została założona w 1909 r. przez Heinricha Röhma w Zella-Mehlis i początkowo zajmowała się wytwarzaniem uchwytów tokarskich. Charakterystyczne logo marki z literą "ö" stylizowaną na trójszczękowy uchwyt do dzisiaj przypomina o korzeniach marki.

W roku 1914 r. zakład przekształcono do produkcji uzbrojenia. Powojenne przekształcenia przyniosły nacjonalizację zakładu znajdującego się na terenie wpływów Związku Radzieckiego i emigrację rodziny Röhm do Zachodnioniemieckiego miasta Sontheim. W mieście tym założono na nowo firmę "Röhm i Synowie". W 1953 roku w Dillingen powstały zakłady produkujące uchwyty tokarskie - dziś Röhm Tool GmbH. W latach 50 rozpoczęto produkcję broni alarmowej według maksymy przyświecającej produkcji narzędzi precyzyjnych: "Jakości nie można niczym zastąpić".

Od tego czasu sukcesywnie rozbudowywano ofertę o kolejne modele broni hukowej, które cieszą się uznaniem na całym świecie. W latach \'80 powstaje rewolwer hukowy RG-69, który staje się bardzo popularny ze względu na wiele części stalowych, co czyni tę broń bardzo trwałą. Do dzisiaj wszelkie wyroby marki Röhm cechuje legendarna trwałość i niezawodność.

W roku 2009 firma dzieli się i powstaje osobne przedsiębiorstwo produkujące narzędzia precyzyjne. Pozostała część firmy zostaje wchłonięta przez koncern Umarex, który w dziedzinie broni rekreacyjnej i alarmowej jest światowym liderem.

podobne produkty