Wiatrówka karabinek Gamo Hunter IGT 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Gamo Hunter IGT 4,5 mm

959,20 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: Hunter IGT
Długość: 1100 mm
Waga: 3 kg
Kaliber: 4,5 mm
Prędkość początkowa: 305 m/s
Ek<17J
Producent: Gamo, Hiszpania

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Gamo Hunter IGT 4,5 mm


IGT - Inert Gas Technology - opatentowana przez GAMO technologia sprężyny gazowej, która w wiatrówkach oznaczonych tym logo zastąpiła tradycyjną sprężynę metalową, uzwojoną. Oprócz doskonałej pamięci (która gwarantuje utrzymanie powtarzalności energii strzałów), bardzo wysokiej kultury pracy i gładkiego jej cyklu, sprężyna ta jest dużo lżejsza (nie zawiera metalu niezbędnego do funkcjonowania tradycyjnej sprężyny, a gaz, który ulega sprężeniu, dokładnie tak, jak działają amortyzatory gazowe).


Efektem odczuwalnym dla strzelca jest mniejszy odrzut podczas strzału, co przekłada się na jego przewidywalność i powtarzalność kolejnych. Bardzo ważna jest także doskonała pamięć IGT, która nie wykazuje strat nawet 25 000 strzałów, co oznacza stałą prędkość początkową wystrzelonego śrutu.

Adjustable Cheek Piece - kolba karabinów Gamo oznaczonych tym logo posiada regulowanej wysokości bakę - poduszkę policzkową. Dzięki temu strzelec ma możliwość poprawić wygodę składu w zależności od wielkości i kształtu głowy, a także z uwzględnieniem tego, czy używa celownika optycznego, czy strzela z przyrządów otwartych.
SWA - The Shock Wave Absorber - opatentowana i stosowana w mocnych karabinach sprężynowych Gamo stopka kolby zakończona elastycznymi wkładkami. Absorbują nawet o 74% wstrząsów (zarówno ich siły, jak i dystansu, na jakim występuje) więcej niż inne stopki. 3 elastyczne, wyjmowane wkładki pozwalają dostosować sztywność stopki do potrzeb i upodobania strzelca.

Kolba wykonana z bukowego drewna o ładnie zaznaczonych słojach jest wykonana dwustronnie (Ambi) aby mogli z niej korzystać strzelcy prawo- i leworęczni. Ryflowanie kolby podobne do tego, jakie znajdziemy w sztucerach myśliwskich zapewnia nie tylko dobry uchwyt ale i dodaje eleganckiego wyglądu. Wysokość baki (poduszki policzkowej) jest regulowana.


Wszystkie metalowe elementy wiatrówki są oksydowane na głęboki czarny kolor. Przyrządy celownicze to regulowana w obu płaszczyznach szczerbinka i nieruchoma muszka, zaopatrzone w światłowody poprawiające komfort celowania nie tylko o zmierzchu, ale i w warunkach dużego zachmurzenia czy strzelania w ciemnym , gęstym lesie.


Oczywiście wiatrówka posiada szynę montażową 11 mm przeznaczoną do instalacji celownika optycznego. Szyna ta zaopatrzona została w system przypominający znany z wiatrówek BSA Maxigrip wytłumiający drgania przenoszone na optykę i jednocześnie będący podwyższeniem montażu o ok. 6 mm.


Bezpieczeństwo niekontrolowanego strzału zapewnia bezpiecznik umieszczony przed spustem. Sam spust jest dwustopniowy- łatwy do opanowania nawet dla początkujących strzelców i bardzo precyzyjny.


podobne produkty