Rewolwer hukowy ROHM Little Joe Czarny kal. 6mm

Rewolwer hukowy ROHM Little Joe Czarny kal. 6mm

499,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

waga: 135g
długość: 105mm
kaliber: 6mm short
mechanizm spustowy: single action
pojemność bębenka: 5 strzałów
kolor: czarny
okładziny rękojeści: tworzywo sztuczne

W zestawie znajduje się:

- walizka polimerowa

dodatkowe informacje

Rewolwer hukowy ROHM Little Joe Czarny kal. 6mm

Broń hukowa marki Röhm to nowość w naszej ofercie. Model Little Joe to precyzyjnie wykończony, niewielki rewolwer hukowy z 5-strzałowym magazynkiem na naboje hukowe 6mm short.

Wszelkie wyroby marki Röhm cechuje legendarna trwałość i niezawodność.


Model Little Joe  występuje w dwóch wariantach kolorystycznych - czarny i nikiel. Obie wersje mają takie same parametry techniczne i okładki rękojeści z trwałego kompozytu z charakterystyczną rzeźbą drewna orzechowego. Rewolwer jest 5-strzałowy a mechanizm spustowy działa w trybie Single Action, czyli przed każdym strzałem trzeba napiąć kurek.

RÖHM

Firma Röhm została założona w 1909 r. przez Heinricha Röhma w Zella-Mehlis i początkowo zajmowała się wytwarzaniem uchwytów tokarskich. Charakterystyczne logo marki z literą "ö" stylizowaną na trójszczękowy uchwyt do dzisiaj przypomina o korzeniach marki.

W roku 1914 r. zakład przekształcono do produkcji uzbrojenia. Powojenne przekształcenia przyniosły nacjonalizację zakładu znajdującego się na terenie wpływów Związku Radzieckiego i emigrację rodziny Röhm do Zachodnioniemieckiego miasta Sontheim. W mieście tym założono na nowo firmę "Röhm i Synowie". W 1953 roku w Dillingen powstały zakłady produkujące uchwyty tokarskie - dziś Röhm Tool GmbH. W latach 50 rozpoczęto produkcję broni alarmowej według maksymy przyświecającej produkcji narzędzi precyzyjnych: "Jakości nie można niczym zastąpić".

Od tego czasu sukcesywnie rozbudowywano ofertę o kolejne modele broni hukowej, które cieszą się uznaniem na całym świecie. W latach \'80 powstaje rewolwer hukowy RG-69, który staje się bardzo popularny ze względu na wiele części stalowych, co czyni tę broń bardzo trwałą. Do dzisiaj wszelkie wyroby marki Röhm cechuje legendarna trwałość i niezawodność.

W roku 2009 firma dzieli się i powstaje osobne przedsiębiorstwo produkujące narzędzia precyzyjne. Pozostała część firmy zostaje wchłonięta przez koncern Umarex, który w dziedzinie broni rekreacyjnej i alarmowej jest światowym liderem.

 

podobne produkty