Lornetka Delta Optical Extreme 7x50 ED

Lornetka Delta Optical Extreme 7x50 ED

1 299,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Średnica obiektywu: 50 mm
Powiększenie: 7x
Pole widzenia kątowe: 7.5 stopnie
Pole widzenia liniowe: 131/1000
Źrenica wyjściowa: 7,14 mm
Odstęp źrenicy: 23 mm
Minimalna ostrość: 5 m
Sprawność zmierzchowa: 18,7
Jasność względna: 51
Pryzmaty: BaK-4/porro
Wymiary: 202x215 mm
Waga: 1620 g
Wodoodporność: Tak
Wypełnienie azotem: Tak
Wyjście na statyw: Tak
Ogniskowanie: indywidualne
Gwarancja: 5 lat
Powłoki FMC, elementy ED w obiektywie, praca w zakresie temperatur -40-70 st.C

W zestawie znajduje się:

- solidny futerał,
- zakrywki na okulary
- obiektywy, pasek.

dodatkowe informacje

Lornetka Delta Optical Extreme 7x50 ED

Modele z serii Delta Optical Extreme ED to masywne lornetki, w których zastosowano bezkompromisowe rozwiązania. Przy ich konstruowaniu priorytetem były jak najlepsze własności optyczne wsparte solidną mechaniką. Dlatego zastosowano konstrukcję porropryzmatyczną oraz wykorzystano elementy niskodyspersyjne, a także masywne pryzmaty wykonane z wysokogatunkowego szkła BaK4.

Dzięki soczewkom ze szkła typu ED o bardzo niskiej dyspersji znacznie zredukowano aberrację chromatyczną w obrazie, a dzięki potężnym pryzmatom nie trzeba się martwić o winietowanie i pociemnienie obrazu na brzegu pola widzenia. Ponadto w lornetkach Extreme ED zastosowano wielowarstwowe powłoki przeciwodbiciowe typu FMC, którymi pokryte są wszystkie elementy optyczne. To gwarantuje ponad 90% transmisję światła w całym układzie, a co za tym idzie jasny i niezwykle realistyczny obraz o naturalnej kolorystyce. Obraz jest wolny od takich wad obrazowania jak astygmatyzm czy koma, a dzięki prawidłowej korekcji dystorsji obraz jest idealnie płaski.

Wszystkie te cechy sumują się w jedną najistotniejszą – lornetki Delta Optical Extreme ED dają niezwykle jasny, ostry i kontrastowy obraz w całym polu widzenia!

Model Extreme 7x50 ED jest lornetką szerokokątną i bardzo jasną. Nadaje się do polowań, bo przy bardzo dobrej rozdzielczości i jasności obrazu pozwala odróżnić detale zwierzyny łownej. To idealna lornetka do wszelkich zastosowań wymagających obserwacji o zmroku. Odporna mechanicznie konstrukcja sprawdzi się bardzo dobrze na pokładzie jachtu, kutra czy statku, zapewniając jednocześnie optymalne powiększenie do obserwacji z kołyszącego się pokładu.

To także świetna propozycja dla miłośników astronomii. Lornetka dostarcza obrazy dużych połaci nieba i jest idealna do obserwacji Drogi Mlecznej. Lornetka Extreme 7x50 ED posiada bardzo dużą głębię ostrości, sprawiając, że regulacja tego parametru regulacja w wielu wypadkach nie będzie potrzebna.

Korpusy wszystkich modeli Extreme ED są wykonane z wytrzymałego metalu i pokryte specjalną gumową okleiną, która oprócz dobrej przyczepności, zapewnia skuteczną amortyzację przy upadku lornetki lub jej uderzeniu. Mechanika tych urządzeń może pracować w szerokim zakresie temperatur od -40 do +70◦ Celsjusza.

Istotną cechą lornetek Extreme ED jest także pełna wodoszczelność oraz zabezpieczenie przed zaparowywaniem od wewnątrz poprzez wypełnienie obudowy azotem nie zawierającym pary wodnej. Dzięki dużym gabarytom lornetki Extreme ED dość łatwo jest obsługiwać w rękawicach, w warunkach zimowych.

Wszystkie modele Delta Optical Extreme ED mają indywidualny system ustawiania ostrości dla każdego z okularów.

Wygodne muszle oczne dobrze przylegają do oczodołów, odcinając światło padające z zewnątrz. W połączeniu z dużą odległością źrenicy wyjściowej od okularów zapewnia to komfortowe obserwacje.

podobne produkty