Nóż Mora Bushcraft Forest

Nóż Mora Bushcraft Forest

119,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Długość głowni: 110 mm
Grubość głowni: 2,5 mm
Stal: Sandvik 12C27
Ostrze: gładkie
Rękojeść: guma
Pochwa: tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 235 mm
Waga: 102 g
Producent: Mora, Szwecja

dodatkowe informacje


Nóż Mora Bushcraft Forest

Profesjonalny nóż typu bushcraft, łączący tradycję skandynawskich noży myśliwskich z nowoczesnymi materiałami i technologią. Niewielką wagę, dobrą stal i ergonomiczną rękojeść doceni każdy turysta, wędkarz i myśliwy. Noże Mora Bushcraft chętnie noszą też żołnierze.

Głownie o profilu clip-point wykonano ze szwedzkiej stali nierdzewnej Sandvik 12C27 zahartowanej do twardości 58HRC. Kompromis między wytrzymałością a ponadprzeciętnymi właściwościami tnącymi zapewnia szlif kombinowany - połowa ostrza jest wyprowadzona niskim szlifem częściowym, natomiast od strony czubka mamy niemal pełny szlif sięgający grzbietu głowni.

Ergonomiczna rękojeść z wyraźnym wycięciem pod palec wskazujący została wykonana z wytrzymałego tworzywa i pokryta gumą, co zapewnia komfort i pewność chwytu nawet w sytuacji, gdy dłoń jest mokra lub zabrudzona. Wewnątrz rękojeści, na 2/3 jej długości, wtopiony jet trzpień będący przedłużeniem głowni.

W komplecie praktyczna pochwa z tworzywa. Dzięki specyficznej budowie i otworowi odprowadzającemu można do niej bez obaw włożyć nóż mokry lub mocno zabrudzony. Szybkie mocowanie do pasa, o krawędź kieszeni lub rant spodni zapewnia sprężysty klips.

podobne produkty