Lornetka Center Point Phase 1 10x42

Lornetka Center Point Phase 1 10x42

149,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Powiększenie: 10x
Średnica obiektywu: 42 mm
Pole widzenia (m/1000m): 100 m
Źrenica wyjściowa: 4,2 mm
Odstęp źrenicy: 12,5 mm
Minimalny focus: 5 m
Układ pryzmatów: Roof
Szkło optyczne: Bk7
Powłoki: tak
Waga: 425 g
Producent: Center Point, USA

dodatkowe informacje

Lornetka Center Point Phase 1 10x42

Bardzo poręczna, mała i wygodna lornetka o powiększeniu 10x. Powłoka obudowy pokryta jest gumą, zapewniającą pewny chwyt, chroniącą przed wpływem czynników atmosferycznych i osłaniającą lornetkę przed uszkodzeniem wynikającym z codziennego użytkowania.

Budowę lornetki oparto na układzie pryzmatu typu Roof, w którym soczewki obiektywów są położone w jednej linii z soczewkami wzierników. Dzięki temu rozmiary lornetki są niewielkie. Można ją zmieścić właściwie do każdego plecaka, a nawet do kieszeni kurtki lub płaszcza. Użytkownik może mieć sprzęt cały czas przy sobie i użyć go niemal w każdej chwili.

Soczewki wykorzystane w tej lornetce zostały powleczone antyrefleksyjną powłoką, co pozwala znacznie ograniczyć odbijanie światła od powierzchni szkła soczewek, zwiększa się przez to ilość światła padającego na oko obserwatora, a co za tym idzie obraz w lornetce staje się dużo jaśniejszy. Znacznym ułatwieniem w posługiwaniu się tym urządzeniem jest zastosowany tutaj system Central Focus a więc sterowanie ostrością w obu wziernikach okularu za pomocą jednego pokrętła.

W komplecie z lornetką otrzymujesz futerał z możliwością zamocowania do paska, ściereczkę do czyszczenia szkieł oraz pasek na szyję.

podobne produkty