Smith's system ostrzałek 3-in-1 CCD4

Smith's system ostrzałek 3-in-1 CCD4

139,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Gradacja:
Węglikowa- coarse;
Diamentowa- fine(750);
Pręty ceramiczne- fine (1500)
Rodzaj: Uniwersalna
Wymiary kamieni: Diamentowy- 112mm x 25mm; Ceramiczny- 112 mm długość
Waga: 202 g

W zestawie znajduje się:

1.Kamień diamentowy o gradacji Fine
2.Dwa ceramiczne pręciki o gradacji Fine
3.Ostrzałka węglikowa o gradacji coarse
4.Wielofunkcyjna podstawka

dodatkowe informacje

Smiths system ostrzałek 3-in-1 CCD4

System ostrzałek 3-w-1, renomowanej amerykańskiej firmy Smith\'s, został wyposażony we wszystko, co potrzebne do wyprowadzenia każdego ostrza. Z jego zastosowaniem bez problemu można naostrzyć praktycznie każdy rodzaj głowni: od prostych krawędzi i ząbkowanych ostrzy po haczyki. Zestaw składa się z ostrzałki węglikowej wstępnie wyrównującej (posiada wymienialne ostrza), diamentowego kamienia, dwóch ceramicznych pręcików o łezkowatym  kształcie, oraz podstawki mocującej. Szkielet ostrzałki służy jednocześnie jako schowek na kamienie ceramiczne. Ostrzałka diamentowa jest zabezpieczona specjalnym dekielkiem, który jednocześnie może posłużyć jako osłona dłoni podczas ostrzenia noża. Na spodzie ostrzałki umieszczone zostały gumki antypoślizgowe, co poprawia jej stabilność. Jest to idealne narzędzie dla każdego, kto pragnie w profesjonalny sposób dbać o ostrze noża


Charakterystyka ostrzałek:

* Węglikowa (gradacja Coarse) - Dwie przeciwstawne węglikowe blaszki ułatwiają zbieranie krawędzi ostrza już po wykonaniu 3-4 ruchów. Narzędzie to powinno być stosowane do zniszczonych ostrzy które wymagają dużej redukcji. Węgliki te są odwracalne i wymienne, ich żywotność jest bardzo długa. Gdy ich powierzchnia zostanie zużyta, wystarczy poluzować śruby regulacyjne, odwrócić kawałki ostrzałki, dokręcić śruby po czym narzędzie jest dalej gotowe do użytku.

* Diamentowa (gradacja Fine 750) – Składa się z wielu warstw wielkości mikrona monokryształów diamentu. Jest do idealny kamień do ostrzenia głowni noży wykonanych z twardej stali. Kamień posiada porowatą powierzchnię, ma to na celu zbieranie pozostałości materiału jaki gromadzi się podczas ostrzenia.

*Ceramiczna (gradacja Fine 1500)- Składa się z dwóch ceramicznych pręcików o kształcie łezki. Dzięki swojej budowie nadają się zarówno do ostrzenia głowni gładkich, zakrzywionych i ząbkowanych, posiadają dodatkowo specjalne wyżłobienia umożliwiające ostrzenie haczyków. Są przechowywane w dolnej części szkieletu. Przed użyciem należy je umieścić w podstawce która umożliwia ich usadowienie na trzy sposoby.

Kamień diamentowy - instrukcja ostrzenia:

Podczas ostrzenia należy stosować wodę, w żadnym wypadku nie stosować oleju. Należy umieścić ostrze na końcu kamienia pod żądanym kątem. Przesuwać ostrze od siebie tak jakbyśmy próbowali wyciąć cienki plaster z góry kamienia. Nie należy zbyt mocno naciskać (używać umiarkowanej siły). Tę czynność powtarzamy kilkakrotnie, za każdym razem staramy się utrzymać ten sam kąt ostrzenia. Aby naostrzyć drugą stronę ostrza, należy umieścić głównie po przeciwległej stronie kamienia i powtórzyć poprzednie kroki, tym razem przesuwając ostrze do siebie.

Ostrzałka węglikowa - instrukcja ostrzenia:

Ustawić ostrzałkę na stabilnym podłożu, rękę która trzyma podstawę należy umieścić za osłoną. Następnie należy umieścić ostrze między dwiema blaszkami ostrzałki i pod lekkim naciskiem przeciągać ostrze od nasady po czubek, pamiętając o uniesieniu rękojeści noża w momencie gdy powierzchnia ostrząca zbliżała się będzie do czubka, zwiększy to skuteczność ostrzenia.
Proces ten wykonujemy kilkukrotnie.

Kamienie ceramiczne - instrukcja ostrzenia:

Należy wyciągnąć pręty ze schowka umieszczonego w dolnej części podstawy. Ustawić ostrzałkę na stabilnej powierzchni. W zależności od tego co chcemy ostrzyć wybieramy powierzchnię kamienia (półokrągła, płaska, trójkątna). Następnie należy usadowić kamienie w podstawie tak, aby  te same powierzchnie kamienia były skierowane do siebie. Kolejnym krokiem jest umieszczenie osłony ręki poprzez zdjęcie pokrywy osłaniającej kamień diamentowy i umieszczeniu jej w slocie znajdującym się pomiędzy końcem kamienia diamentowego a ostrzałką węglikowej. Ostrzenie odbywa się poprzez kilkukrotne przesuwanie krawędzi ostrza od góry do dołu kamienia, po czym zmieniamy stronę i wykonujemy tą czynność ponownie. Należy pamiętać o tym aby nigdy nie korzystać z prętów ceramicznych ręcznie bez zastosowania osłony.

Należy pamiętać aby po każdym użyciu ostrzałki opłukać ją wodą i wytrzeć do sucha. 

zobacz film o produkcie