Maczeta Cold Steel Gladius 19"

Maczeta Cold Steel Gladius 19"

159,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- producent: Cold Steel
- stal węglowa 1055 pokryta warstwą antykorozyjną
- materiał rękojeści: polipropylen
- długość całkowita: 682 mm
- długość głowni: 483 mm
- długość rękojeści: 199 mm
- grubość głowni: ok. 3mm
- waga: 510 g
- pochwa z materiału Cor-Ex

dodatkowe informacje

Maczeta Cold Steel Gladius 19"

Maczeta Gladius firmy Cold Steel to współczesna wersja miecza używanego przez plemiona starożytnej Hiszpanii, następnie przyjętego i spopularyzowanego przez legiony rzymskie.

Tradycyjny Gladius był to krótki miecz o żelaznej obosiecznej głowni z wyrazistym, długim czubkiem, rękojeścią często o kwadratowym lub ośmiokątnym przekroju zakończonej owalną głowicą oraz wydatnym, pudełkowatym jelcem. Początkowo gladius ( moguncki ) przeznaczony był głównie do kłucia, jego póżniejsza wersja, tzw" pompejańska" służyła zarówno do kłucia jak i cięcia.

Czerniona głownia typu full tang, została wykonana z węglowej stali 1055, o doskonałych właściwościach tnących, ogromnej odporności na naprężanie oraz łatwej do naostrzenia. Prawie półmetrowe ostrze maczety Gladius, zostało zakończone ręcznie ostrzonym, agresywnym czubkiem. Klasyczna, prostokątna rękojeść wykonana z wytrzymałego polipropyleniu , posiada tradycyjny pudełkowy jelec, oraz zakończenie w postaci kulistej głowicy ( z otworem na linkę lub rzemień ). Wraz z maczetą otrzymujemy pochwę z materiału Cor-ex u możliwiającą noszenie maczety przy pasie. Gladius Cold Steel to z pewnością nietypowa, aczkolwiek pełnowartościowa maczeta, która doskonale radzi sobie w terenie oraz daje niezaprzeczalne wrażenie obcowania z historią antyczną.  

podobne produkty