Wiatrówka karabinek Crosman MTR77NPC Nitro Piston 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Crosman MTR77NPC Nitro Piston 4,5 mm

899,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm (.177)
Lufa gwintowana
Prędkość początkowa: 305 m/s
Długość całkowita: 101,6 cm
Waga: 2,63 kg
Osada: syntetyczna
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Producent: Crosman, USA

W zestawie znajduje się:


- wiatrówka gwintowana Crosman MTR77NPC Nitro Piston 4,5 mm
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 50 tarcz tekturowych
- 12 miesięczna gwarancja wraz z instrukcją obsługi

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Crosman MTR77NPC Nitro Piston 4,5 mm

Długo wyczekiwana nowość z Crosmana - replika słynnego karabinu szturmowego M16 z gwintowaną lufą łamaną, napinającą sprężynę gazową Nitro Piston  - opatentowany napęd tłoka gazowego - napędzany sprężonym azotem gwarantuje płynną pracę, tak podczas napinania, jak i strzału. Cykl strzału jest znacznie krótszy, ma do 80% procent mniej drgań, a prędkość początkowa śrutu pozostaje niezmienna przez ponad 25 000 strzałów. W odróżnieniu od sprężyn mechanicznych tłoki gazowe nie powodują takiego hałasu, zmniejszając jego poziom o 70%.
Odczuwalnym efektem powyższego jest przewidywalność odrzutu, jego mniejszy odczuwany przez strzelca wpływ na celowanie i utrzymywanie przyrządów celowniczych na celu. Komfort strzelania z wiatrówek ze sprężyną gazową jest nieporównywalny z żadną inną wiatrówką sprężynową.


Lufa mierzy 36 cm i posiada 12-polowy gwint. Nadaje on śrutowi ruch obrotowy wokół osi, stabilizując go w locie zmniejsza wpływ zawirowań powietrza - dzięki temu uzyskuje on lepsze skupienie na dłuższych dystansach.


Przyrządy celownicze, to regulowana w pionie muszka oraz regulowana w pionie i w poziomie przeziernikowa szczerbinka - dokładnie jak w oryginale ukryta w chwycie transportowym. Warto zwrócić uwagę, że replikaq Crosman, podobnie jak oryginalny karabin szturmowy M16 od wersji A3, oferuje możliwość zdjęcia chwytu transportowego. Karabin posiada na grzbiecie cylindra szynę montażową STANAG 2324. Dzięki temu możliwe jest zamocowanie celownika optycznego lub kolimatorowego. 

Osłonięty kabłąkiem język spustowy umożliwia regulację długości drogi drugiego stopnia za pomocą śruby. Tuż przed spustem, także wewnątrz osłony, znajduje się jego blokada - ma ona postać małego "drugiego spustu" i w pozycji blokującej uniemożliwia wygodne położenie palca na spuście.

podobne produkty