Nóż Cold Steel Mini Recon 1 Spear Point Plain Edge

Nóż Cold Steel Mini Recon 1 Spear Point Plain Edge

329,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż taktyczny składany
- głownia: clip point
- otwarcie - kołek
- blokada TRI-AD LOCK
- klips stalowy
- stal: Japońska stal AUS8A z czarną powłoką Tuff-Ex
- długość głowni: 76 mm
- długość całkowita: 181 mm
- rękojeść: G-10 (105mm)
- waga: 102 g
- grubość głowni 3,5mm

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Mini Recon 1 Spear Point Plain Edge

Recon 1 powraca w nowej odsłonie. Ten produkowany od wielu lat nóż jest uważany za jeden z najwytrzymalszych noży taktycznych w ofercie firmy Cold Steel.
Model ten został odmłodzony tak by jeszcze lepiej spełniał swoje zadania.
Nowy Recon jest lżejszy a dzięki zastosowaniu nowej blokady TRI-AD LOCK jest też wytrzymalszy od starszej wersji.

Recon posiada głowie wykonaną z nierdzewnej stali AUS8A która ma bardzo dobre parametry jeśli chodzi o wytrzymałość na tępienie i naprężenia boczne. Bardzo łatwo i szybko można ją naostrzyć praktycznie na każdej osełce.

Do otwierania zastosowano głęboko nacinany kołek który łatwo przekręcić na druga stronę.
Największa jednak innowacja jest sama rękojeść oraz blokada.
Rękojeść została wykonana tylko z G10 bez jakichkolwiek wzmocnień stalowych jak to miało miejsce w poprzednim modelu. Zaletą takiego rozwiązania jest obniżenie wagi noża.
G10 jest na tyle sztywne i wytrzymałe że nóż ten wraz z nowym typem blokady TRI-AD Lock wytrzymuje 90 kg przyłożone do końca rękojeści i obciążające nóż w kierunku składania.
Ten test wystarczy aby udowodnić że G10 jest dobrym i odpowiednim materiałem na rękojeść noża taktycznego.
Blokada TRI-AD jest pochodną Back-lock i działa w ten sam sposób tyle że głownia nie styka się bezpośrednio z blokadą tylko ze stop-pinem który pochłania wszelkie naprężenia.
Blokada ta wytrzymuje dużo więcej niż tradycyjny Back-lock dlatego też firm Cold Steel umieszcza ją w większości swoich nowych projektów.

Rękojeść jest ergonomicznie ukształtowana i wygodnie trzyma się ja tak samo gołą dłonią jak i ubraną w rękawiczkę. Jej faktura pozwala operować nożem nawet gdy jest mokry lub ubrudzony np. krwią czy błotem. nóż trzyma się dobrze w każdym chwycie (standardowym, odwróconym, młotkowym)

Klips do przenoszenia noża został umieszczony wyżej niż w starszym modelu. Teraz nóż wygodniej układa się w kieszeni i jego przenoszenie jest dużo bardziej dyskretniejsze. Jako że klips jest profilowany do zestawu dołączony został drugi, taka by nóż można było łatwo dopasować dla osób leworęcznych.

Model Recon 1 to nóż który można polecić każdemu kto szuka mocnego, wytrzymałego noża taktycznego. Niezależnie gdzie sie udajemy Recon 1 nas na pewno nie zawiedzie.

podobne produkty