Wiatrówka karabinek Air Arms MPR kal. 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Air Arms MPR kal. 4,5 mm

3 499,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm (.177)
Lufa gwintowana
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17 J
Długość całkowita: 925 mm (bez kompensatora)
Długość lufy: 474 mm
Ciśnienie robocze w zbiorniku: 200 bar
Ilość strzałów z jednego ładowania zbiornika: ok. 90
Waga: 3,15 kg
Drewno: topola
Producent: Air Arms, Wlk. Brytania

W zestawie znajduje się:


- karabinek wiatrówka Air Arms MPR 4,5 mm
- szybkozłączka Air Arms
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw tarcz
- 12 miesięczna gwarancja wraz z instrukcją obsługi

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Air Arms MPR kal. 4,5 mm

MPR-FT (Multi Purpose Rifle - Field Target) to znana ze swoich zalet udoskonalona wersja S400 MPR - matchowego karabinu angielskiego Air Armsa. Ten model opracowano specjalnie z myślą o strzelaniu FT, gdzie celność i powtarzalność strzałów ma największe znaczenie.

Projekt szybko zdobył fanów i pokazał swą klasę w praktyce.


W celu zapewnienia doskonałej celności opracowano lufę o optymalnej długości (474 mm) oraz ilości bruzd (12) dla średniej wagi śrutu kaliber 4,5 mm. Takie rozwiązanie pozwala na osiąganie bardzo dobrej celności, ale także powtarzalności strzałów uzyskanej dzięki zastosowaniu sytemu zaworów samoczynnie regulujących ilość przepuszczanego powietrza.

Model ten należy do kategorii najbardziej zaawansowanych technologicznie karabinków pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic). Śrut jest wystrzeliwany za pomocą sprężonego powietrza, znajdującego się w zbiorniku ciśnieniowym, umieszczonym pod lufą.

UWAGA!!!
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania w sprężone powietrze:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP
- naładować za pomocą pompki
Powietrze wtłaczane lub przetaczane do zbiornika wiatrówki powinno być osuszone, co zapobiega korodowaniu. Zbiornik powinien być stale naładowany do poziomu ok. 30 BAR, dzięki czemu będzie się on sam uszczelniał.
Dla bezpieczeństwa zarówno wiatrówki, jak i użytkownika kartusz po przekroczeniu maksymalnej wartości napełnienia 250 BAR ulega trwałemu rozszczelnieniu pozwalając na bezpieczne ujście nadmiarowi sprężonego powietrza. Należy zatem pamiętać, że przekroczenie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia w kartuszu może w skrajnych przypadkach skutkować nieodwracalnym jego uszkodzeniem.

W komplecie znajduje się końcówka umożliwiająca ładowanie powietrza na oba sposoby. Wiatrówka jest wyposażona w manometr, umieszczony na spodzie kolby, dzięki któremu nie musimy się obawiać przekroczenia pojemności zbiornika.

Ładowanie śrutu odbywa się w łatwy sposób poprzez odciągnięcie rygla zamka, wzorowanego na kbks, do tyłu i załadowanie śrutu do specjalnej komory. Następnie rygiel musi wrócić do pierwotnej pozycji i już można oddać strzał.

Łoże - osadę wykonano z ciemnobrązowego drewna topoli o interesującym usłojeniu, zabezpieczonego lakierem i wykończonego na półmatowo.

Kolba Ambi (obustronnie symetryczna) jest regulowana: stopkę można podnieść lub opuścić, a bakę ustawia się zarówno w pionie, jak i poziomie, co pozwoli dostosować jej pozycję do każdych wymagań. Zastosowanie kolby Ambi umożliwiło wygodne strzelanie osobom prawo, jak i leworęcznym.
Łoże pod lufą posiada szynę umożliwiającą zamontowanie dwójnogu czy palmrestu.

Pionowy chwyt pistoletowy w miejscu kontaktu z dłonią został wytrawiony, co daje bardzo ładny efekt wizualny, ale jest też zwiększa kontrolę chwytu zabezpieczając przed ślizganiem się.

Lufa zakończona jest kompensatorem zmniejszającym podrzut karabinka oraz minimalizującym drgania lufy związane z opuszczeniem jej przez śrucinę.

Regulacja spustu 3D pozwala na dowolne ustawienie długości drogi, na obniżenie siły nacisku oraz umożliwia korekcję długiego lub krótkiego palca.

Karabinek posiada dwudzielną szynę montażową w standardzie 11 mm. Wiatrówka nie posiada mechanicznych przyrządów celowniczych.

Wiatrówka objęta jest 2-letnią gwarancją.

podobne produkty