Pistolet hukowy Stalker M906 czarny ruchomy zamek

Pistolet hukowy Stalker M906 czarny ruchomy zamek

579,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

system: półautomatyczny (semi automatic)
mechanizm spustowy: Single Action
szkielet: metalowy
korpus: polimerowy
kartridże: hukowe Green (5,6 x 16 mm)
pojemność magazynka: 8 sztuk
długość lufy: 60 mm
długość całkowita: 140 mm
wysokość: 105 mm
szerokość: 22 mm
waga (niezaładowany): 495 gram
waga (z załadowanym magazynkiem): 520 gram
wykończenie: czarny

Produkt koncesjonowany.pdf

W zestawie znajduje się:

- nasadka do wystrzeliwania rac standardowa
- nasadka do wystrzeliwania rac długa
- polimerowa walizka
- instrukcja obsługi wraz z 12 miesięczną gwarancją

dodatkowe informacje

Pistolet hukowy STALKER M906 wersja czarna


Jego działanie w pełni imituje broń palną:

1. magazynek mieszczący się w rękojeści,
2. ładowanie pierwszego kartridża poprzez odciągnięcie zamka,
3. ogłuszający huk,
4. podrzut przy strzale i ogień z lufy,
5. wyrzut łuski i automatyczne załadowanie nowego kartridża

Są to cechy charakterystyczne dla prawdziwej broni palnej.
Nowy pistolet alarmowy STALKER M906 stanowi skuteczną i niewymagającą zezwolenia alternatywę dla broni palnej.
Kaliber zarówno lufy jak i kartridża nie przekracza 6 mm, co kwalifikuje ten pistolet w Polsce jako broń alarmową bez zezwolenia.


OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Obrona
Pistolety hukowe, od zawsze postrzegane jako alternatywa dla broni palnej, stanowią sposób na sytuacje, w których trzeba obronić się przed napastnikiem. Pistolet hukowy STALKER M906 bardzo przypomina broń palną - zwłaszcza podczas oddawania strzałów ostrzegawczych.

Szkolenia
W podstawowym szkoleniu z bezpieczeństwa obsługi oraz umiejętności manualnych w posługiwaniu się bronią, ten pistolet sprawdzi się bardzo dobrze. Instruktor oraz inne osoby na strzelnicy będą zupełnie bezpieczne, gdyż nawet przypadkowy strzał adepta nie spowoduje niebezpiecznej sytuacji. Trenowanie bezpiecznego posługiwania się bronią i operowanie nią nie stanowią zagrożenia również dla osób postronnych.

Imprezy okolicznościowe
Kolejnym polem zastosowań tego pistoletu jest wystrzeliwanie fajerwerków w formie rac w czasie imprez okolicznościowych pod gołym niebem. Najlepszym terminem jest oczywiście 31. grudnia, czyli sylwester, lecz także inne uroczystości, które można uczcić w tak huczny i efektowny sposób.
W komplecie otrzymujemy nasadkę do wystrzeliwania rac o średnicy 15 mm. Wystrzelone za pomocą tego pistoletu race lecą bardzo wysoko.
Dodatkowo dokupić możemy nasadkę wystrzeliwującą jednocześnie aż 5 rac.

Odstraszanie ptactwa i dzikich zwierząt
Bardzo często stosuje się pistolety hukowe także do odstraszania ptaków i dzikich zwierząt, np. w sadownictwie lub na lotniskach. Idealnie sprawdzą się w takim przypadku także race hukowe, ponieważ ich ogłuszający hałas rozlega się kilkadziesiąt metrów nad ziemią.


CHARAKTERYSTYKA PISTOLETU


Producent
Pistolet hukowy STALKER produkowany jest przez znaną i cenioną na całym świecie, turecką firmę Atak Arms.
W Polsce firma ta znana była dotychczas z serii rewolwerów hukowych i pistoletów pneumatycznych produkowanych pod marką ZORAKI. Produkty te ze względu na bardzo dobre wykonanie i bezawaryjność od lat cieszą się ogromną popularnością na naszym rynku.
STALKER to kolejna marka tego producenta.
Pistolet hukowy STALKER mod. M906 wyprodukowany jest specjalnie na rynek polski

System spustowy
Jest to pistolet samopowtarzalny, czyli po każdym strzale wyrzuca wystrzeloną łuskę i sam ładuje kolejny kartridż do komory. Po załadowaniu pełnego magazynka, w celu oddania pierwszego strzału należy przeładować (cofnąć) zamek. Wtedy, do komory zostanie wprowadzony pierwszy kartridż z magazynka. Teraz można już oddać strzał. Po strzale pistolet sam załaduje kolejny kartridż z magazynka.
Bezpiecznik
Pistolet posiada zewnętrzny bezpiecznik nastawny, zapobiegający przypadkowemu wystrzałowi.
Ustawiony w dolnej pozycji zabezpiecza pistolet przed wystrzałem. Widoczna jest wówczas litera S – od SAFE – zabezpieczony. Ustawienie bezpiecznika w pozycji górnej odbezpiecza pistolet do strzału. Widoczna jest wówczas litera F – FIRE – strzał.

Zasilanie
Kluczem sukcesu tego projektu jest zastosowanie zupełnie nowych kartridży hukowych. Są to specjalne, nowe na polskim rynku artykułów obronnych kartridże hukowe typu 5,6/16. Charakteryzują się wyjątkowo głośnym hukiem, wyraźnie głośniejszym niż dotychczas stosowane. Energia kartridża wynosząca aż 140 J jest tak duża, że oprócz bardzo głośnego huku pozwala dodatkowo na cofnięcie zamka, wyrzut wystrzelonej łuski i załadowanie kolejnego kartridża. W magazynku pistoletu STALKER M906 mieści się aż 8 sztuk takich kartridży hukowych.
Aby wyciągnąć magazynek, należy wcisnąć zaczep magazynka znajdujący się w spodniej części rękojeści. Magazynek wysunie się automatycznie z rękojeści. Następnie ładujemy szufladkowo magazynek wciskając jeden kartridż za drugim.

Działanie i opis zewnętrzny
Ogłuszający huk i odrzut zamka do tyłu sprawią wrażenie, że strzelający posługuje się prawdziwą bronią palną. Wrażenie to potęguje wyrzucana przez wyrzutnik łuska, która z charakterystycznym brzękiem ląduje na podłożu. Po opróżnieniu magazynka i ostatnim strzale, zamek pozostaje tak jak w broni palnej, w tylnym położeniu. Wówczas, po włożeniu załadowanego magazynka, wystarczy przesunąć dźwignię zrzutu zamka, aby w ułamku sekundy pistolet był znów gotowy do strzału. Wygodnie umiejscowiony zrzut zamka umożliwia bardzo szybkie wprowadzenie kartridża z nowego magazynka do komory.


Praktyczną zaletą tego modelu są jego niewielkie gabaryty. Z powodzeniem można go nosić zarówno wygodnie w kaburze przy pasku ale także w plecaku, walizce biurowej, w damskiej torebce lub przewozić w schowku samochodowym.


Wyglądem zewnętrznym mod. M906 przypomina szwajcarski pistolet SIG SAUER P250 Subcompact. Gabaryty, waga, linie zewnętrzne nawiązują do tego właśnie bardzo popularnego, kompaktowego pistoletu.


Rękojeść pistoletu wykonana jest z dbałością o ergonomiczne użytkowanie pistoletu. Mimo niewielkich rozmiarów, pistolet można pewnie chwycić i oddać w pełni kontrolowane strzały. Nawet osoby z dużymi dłońmi nie będą miały problemu z pewnym i mocnym chwytem pistoletu.


Szkielet pistoletu, zamek, części mechaniczne oraz magazynek wykonane są z metalu. Korpus wykonany jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Pistolet zapakowany jest w praktyczną walizeczkę z czarnego tworzywa. W komplecie otrzymujemy także nasadkę do wystrzeliwania rac świetlnych i hukowych kal. 15 mm.

Uwaga!
Do pistoletu STALKER M906 nie wolno stosować kartridży innych, niż dedykowane do tego modelu kartridże 5,6/16

zobacz film o produkcie