Wiatrówka pistolet Crosman 1377 pompka kal. 4,5 mm

CROSMAN

Wiatrówka pistolet Crosman 1377 pompka kal. 4,5 mm

499,00 zł

Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm (.177)
Prędkość początkowa: 65-190 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17 J
Lufa gwintowana
Waga: 850 gram
Kolor: brązowy/czarny
Długość całkowita: 346 mm
Długość lufy: 255 mm
Długość linii celowniczej: 330 mm
Producent: Crosman, USA

W zestawie znajduje się:

- paczka śrutu Diabolo
- opakowanie tekturowych tarcz strzeleckich

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet PSA Crosman 1377 kal. 4,5 mm

Jednostrzałowy pistolet amerykańskiej firmy Crosman, z lufą gwintowaną kaliber 4,5 mm. Należy do wiatrówek PCA (ang. precharged air - wykorzystujących przedwstępne sprężanie powietrza).
Charakteryzują się one niskim kosztem eksploatacji, porównywalnym z karabinami sprężynowymi oraz z nimi porównywalną powtarzalnością prędkości początkowej.

Jeśli zaś chodzi o precyzję strzałów, to śmiało można ją przyrównać do drogich wiatrówek PCP (ang.Pre Charged Pneumatic) - strzał nie generuje odrzutu, co zapewnia dużą powtarzalność skupienia oddawanych strzałów.

Wystarczy wykonać kilka (nie mniej niż 2 i nie więcej niż 10)  ruchów pompką umieszczoną pod lufą, aby naładować zbiornik sprężonego powietrza i oddać strzał. Ilość "pompnięć" decyduje o prędkości początkowej pocisku, dzięki czemu można dostosować energię pocisku do dystansu strzałów i miejsca strzelania.

Rękojeść oraz uchwyt pompki zostały wykonane z wytrzymałego polimeru w kolorze brązowym.

Przyrządy celownicze to stała muszka oraz szczerbinka, która może być stosowana zamiennie z przeziernikiem - w tym celu wystarczy obrócić je o 180 st - są one regulowane w pionie. Długość linii celowniczej wynosi aż 330 mm!

Pistolet polecany jest wszystkim tym, którzy właściwie bezkosztowo chcieliby móc strzelać zarówno na standardowym dystansie pistoletowym (10 metrów) a także na większe odległości - nawet na 25 metrów!

Prędkości początkowe w zależności od liczby cykli pompowania kształtują się następująco dla śrutu JSB Exact 0,547 grama:


1) 1 cykl - około 65 m/s
2) 3 cykle - około 115 m/s
3) 5 cykli - około 140 m/s
4) 10 cykli - około 190 m/s

podobne produkty