Nóż Mora Bushcraft Forest olive stal nierdzewna

Nóż Mora Bushcraft Forest olive stal nierdzewna

139,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- Długość ostrza: 109 mm
- Długość całkowita: 227 mm
- Szerokość ostrza: 23 mm
- Grubość ostrza: 2,5 mm
- Waga bez pochwy: 100 gram
- Waga z pochwą:  140 gram
- Rodzaj ostrza: drop point plain
- Twardość ostrza: 57-58 HRC
- Stal: Sandvik 12C27
- Ostrze szlifowane profilowo
- Ostrze wykonane ze stali nierdzewnej, ostrzone laserowo
- Rękojeść wykonana z tworzywa sztucznego, pokrytego antypoślizgową gumą
- Kod produktu:12493

W zestawie znajduje się:

- polimerowa pochwa
- dwa klipsy różnej szerokości

dodatkowe informacje

Nóż Mora Bushcraft Force stal nierdzewna olive

Morakniv Bushcraft Forest zielony 12493 to solidny nóż outdoorowy, wyposażony w głownię ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27, wygodną profilowaną rękojeść oraz polimerową pochewkę z klipsem.

Bushcraft Bushcraft Forest to nóż obozowy ze stałą głownią (hidden-tang) o grubości 2,5 mm i długości 109 mm, co pozwala na wykonywanie większości zadań, z którymi możemy się zmierzyć podczas wycieczki, wędkowania lub biwaku.

Głownię noża wykonano z cenionej stali Sandvik 12C27, która dzięki utwardzaniu za pomocą ciekłego azotu o temperaturze -80 ° osiąga twardość HRC 57-58 w skali Rockwella.

Szwedzka stal nierdzewna cechuje się niskim poziomem zanieczyszczeń, wysoką odpornością na korozję i wykruszenie. Dzięki drobnej strukturze węglików ostrze zapewnia agresywne i płynne cięcie oraz dobre trzymanie ostrości.

W odróżnieniu od stali węglowej stal nierdzewna jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga konserwacji poza wytarciem do sucha po myciu lub użytkowaniu w wilgotnym środowisku.

W nożu zastosowano modyfikowany szlif skandynawski, ulegający od połowy ostrza obniżeniu. W rezultacie krawędź tnąca ma dwie strefy cięcia: do ciężkiej i precyzyjnej pracy. Klinga od połowy zwęża się, tworząc mocny i ostry sztych o dobrej penetracji.

Płaski grzbiet klingi ma ostrą krawędź, przeznaczoną do współpracy z krzesiwem.

Rękojeść noża wykonano z miękkiej gumy TPE o antypoślizgowej fakturze. Chwyt ma anatomiczny kształt z wyraźnym podcięciem na palec praz niewielkim jelecem, chroniącym przed zsunięciem się dłoni na ostrze.

Do przenoszenia Morakniv Bushcraft Forest otrzymujemy polimerową pochewkę o otwartej konstrukcji. Odczepiany klips pozwala przenosić nóż przy pasie lub mocować trokami do plecaka, lub torby.

podobne produkty