Nóż Gerber Bear Grylls Tactical Air Ranger G10 czarny

Nóż Gerber Bear Grylls Tactical Air Ranger G10 czarny

199,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

producent: Gerber
długość całkowita: 185 mm
długość po złożeniu: 102 mm
długość głowni: 82 mm
stal: 7Cr17MoV
materiał rękojeści: G-10
blokada: liner-lock
waga: 90,7 g

dodatkowe informacje

Nóż Gerber Bear Grylls Air Ranger G10 czarny

Nóż Gerber Tactical Air Ranger to średniej wielkości profesjonalny nóż taktyczny charakteryzujący się świetnym stosunkiem ceny, dobranych materiałów oraz jakości.


Głownia Modelu Air Ranger Tactical została wykonana z nierdzewnej stali stopowej 7CR17MOV. Jest to stal chromowo – molibdenowa, która charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz dobrym trzymaniem ostrości roboczej. Warto również zwrócić uwagę, że ostrzenie tej stali nie sprawi problemu nie tylko doświadczonym miłośnikom noży ale również laikom. Klinga o długości 8,2 cm pozwoli na wykonanie wszystkich czynności jakim powinien sprostać nóż EDC – codziennego użytku.

Dzięki zastosowaniu szlifu wklęsłego nóż bardzo dobrze tnie i nie sprawia problemu również podczas cięcia twardych materiałów czy strugania drewna. Dzięki zastosowaniu fałszywego ostrza mamy do dyspozycji agresywny czubek, którego właściwości penetracyjne będą nie do przecenienia. Cała głownia została pokryta czarną powłoką antykorozyjną, która dodaje atrakcyjnego, taktycznego wyglądu. Do otwierania noża służy symetryczny, profilowany kołek. Tuż nad nim, na grzbiecie klingi znajduje się poprzecznie ponacinana rampa pod kciuk. Możemy oprzeć na niej palec wskazujący podczas przykładania większej siły do cięcia.


Rękojeść modelu Gerber Air Ranger Tactical została wykonana z wyjątkowo wytrzymałego tworzywa G-10. Dodatkowo została ona wzmocniona za pomocą pełnych stalowych linersów. Takie połączenie powoduje, że konstrukcja jest solidna i odporna nawet na lekkie nadużycia. Faktura okładzin jest lekko chropowata dzięki czemu dłoń nie ślizga się po nich – również wtedy, kiedy jest mokra bądź brudna. Profil rękojeści jest dość neutralny i pozwala na wygodny chwyt osobom zarówno o mniejszych jak i większych dłoniach. Lekkie profilowania pod palce pozwalają na instynktowne ułożenie palców na nożu.


Jedno ze wzmocnień rękojeści pełni również rolę mechanizmu blokującego głownię w pozycji otwartej – liner locka. Dzięki prostocie obsługi oraz niezawodności jest to bardzo popularna blokada, którą stosują najbardziej uznani producenci noży. Listek blokady został lekko wysunięty oraz poprzecznie ponacinany tak, aby dostęp do niego oraz obsługa była prosta i intuicyjna. W tylnej części chwytu znajduje się również otwór na linkę zabezpieczającą – lanyard hole. Całość konstrukcji, podobnie jak głownia, została utrzymana w czarnej stylistyce.


Do przenoszenia noża w kieszeni służy jednopozycyjny, profilowany, stalowy klips. Rękojeść została połączona za pomocą tulei dystansowych i skręcona za pomocą śrub typu torx.

podobne produkty