Wiatrówka karabinek Hatsan 95 Vortex kal. 5,5 mm

Wiatrówka karabinek Hatsan 95 Vortex kal. 5,5 mm

899,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:


- kaliber: 5,5 mm
- system sprężyny gazowej Vortex
- prędkość początkowa: 245 m/s (Podane wartości maksymalne - prędkość wylotowa śrutu może się różnić w zależności od masy i kształtu śrutu. Ograniczenia energii w danym kraju można osiągnąć przez zmniejszenie prędkości wylotowej. Powyższe wartości maksymalne prędkości uzyskuje się, gdy nie ma ograniczenia energii w wiatrówce)
- rodzaj kolby: Drewniana
- waga: 3750 gram
- długość: 1130 mm
- długość lufy: 440 mm
- lufa gwintowana
- bezpiecznik automatyczny
- precyzyjnie ryflowana kolba z lekko podniesioną baką
- system antywstrząsowy SAS
- gumowa stopka kolby
- dwustopniowy, mechanizm spustowy z regulacją luzu i siły nacisku
- pozłacany język spustowy
- regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO
- atrapa tłumika ułatwiająca napinanie sprężyny
- podwójna szyna 11mm i 22mm ze stoperem do zamontowania celownika optycznego

W zestawie znajduje się:

- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Hatsan 95 Vortex kal. 5,5 mm

System ten wymyślony i opatentowany przez firmę Hatsan ma za zadanie pochłonięcie części energii jaka tworzy się podczas wystrzału w karabinku sprężynowym. Dzięki SAS udało się wydłużyć trwałość samych karabinków, zmniejszyć zmęczenie materiału oraz zniwelować niekorzystne oddziaływanie na optykę.

Zastosowany system sprężyny gazowej Vortex® Gas Piston daje również możliwość płynnego tuningu wiatrówki. Sprężynę gazową zaopatrzono w otwór umożliwiający za pomocą pompki do wiatrówek PCP dopompowanie sprężyny w zakresie od 17J do maksymalnej energii możliwej do uzyskania za pomocą klasycznej sprężyny metalowej w wybranym modelu wiatrówki sprężynowej (max 150 bar).
W tym najnowszym wydaniu sprężyna gazowa jest dodatkowo wyposażona w śrubę umożliwiającą spuszczanie powietrza jeśli napompowaliśmy nadmiar.
To wszystko możemy wykonać bez potrzeby demontażu tłoka z wiatrówki. Wystarczy jedynie karabinek odkręcić z kolby i mamy dostęp do dwóch otworów (jeden ładujący a drugi ze śrubą do upuszczania powietrza).

Znane i cenione karabinki Hatsan należą do liderów wśród wiatrówek za przystępną cenę a jej stosunek do jakości jest najlepszy wśród konkurencyjnych marek.
Sprawdzone modele od wielu lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników.
Największą ich zaletą jest bardzo duża moc idąca w parze z bardzo przyzwoitą celnością.
Najnowsze modele Hatsana maja znacząco poprawione spusty, poprawione prowadnice sprężyny oraz zmieniony zatrzask lufy.
Podwójne sworznie zamka zostały zastąpione pojedynczym sworzniem opartym na zamocowanej poprzecznie stalowej belce a śruba na osi której otwiera się lufa zastąpiona pasowanym na gorąco stalowym trzpieniem w postaci kołka (poprawiło to powtarzalność strzału poprzez zniwelowanie luzów lufy).

Wiatrówka Hatsan 95 Vortex to model z polimerową kolbą wyposażony w światłowodowe przyrządy celownicze oraz w automatyczny bezpiecznik spustu.
Po przełamaniu i naciągnięciu wiatrówki blokada automatycznie się zabezpiecza. Oddanie strzału jest możliwe dopiero po odbezpieczeniu.
System ten jest bardzo przydatny ponieważ nie ma możliwości aby został oddany przypadkowy strzał

podobne produkty