Wiatrówka karabinek Gamo CFX Royal tuning kal. 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Gamo CFX Royal tuning kal. 4,5 mm

1 299,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: CFX Royal
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Energia kinetyczna: poniżej 17J
Długość całkowita: 1160 mm
Długość lufy: 435 mm
Prędkość: 305 m/s
Waga: 3 kg
Producent: Gamo, Hiszpania

Wiatrówka jest po pełnym tuningu wykonanym przez "Dębowego" tj:

- Mycie systemu wiatrówki i usunięcie fabrycznych nadlewek, wiórów i zadziorów, które pozostały po obróbce. Pozwala to systemowi  działać płynniej.
- Wymiana sprężyny i dopasowanie dłuższej do niej dłuższej prowadnicy z ertalonu, co wytłumia drgania i wycisza strzał.
- Wymiana fabrycznej uszczelki z twardego plastiku na dopasowaną samosmarującą. Pozwala to sprężać powtarzalnie powietrze i uzyskać stabilność prędkości wylotowej. Fabryczna uszczelka dodatkowo jest często uszkodzona przy montażu.
- Poprawa pracy spustu przez odpowiednią regulację, polerowanie elementów współpracujących i smarowanie. Dobry i wyczuwalny spust to jedna z podstaw celności. Poprawa jego elementów pozwala mu płynnie i powtarzalnie pracować.
- Poprawa i wykonanie nowego zakończenia lufy, tak zwanej "korony", co pozwala śrutowi opuścić lufę całym swoim obwodem jednocześnie, niwelując zjawisko "koziołkowania śrutu".

Po wszystkich zabiegach produktem końcowym jest wiatrówka trwała, celna, solidna.

W zestawie znajduje się:

- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych

dodatkowe informacje

Wiatrówka Gamo CF-X Royal 4,5 mm po pełnym tuningu "Dębowy"

Wiatrówka ze stałą, gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm długą na 44 cm. Zastosowano dźwignię dolnego naciągu, co korzystnie wpłynęło na wygodę napinania oraz na celność. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie obrotowego portu ładowania śrutu - gdy sprężyna jest już napięta port jest otwierany poprzez obrót i śrut jest ładowany do portu. Jego prędkość początkowa to 305 m/s!
Kosztwykonanego tuningu to 250 zł.

Autorska technologia Gamo zastosowana w tej wiatrówce:


  
SWA - The Shock Wave Absorber - opatentowana i stosowana w mocnych karabinach sprężynowych Gamo stopka kolby zakończona elastycznymi wkładkami. Absorbują nawet o 74% wstrząsów (zarówno ich siły, jak i dystansu, na jakim występuje) więcej niż inne stopki. 3 elastyczne, wyjmowane wkładki pozwalają dostosować sztywność stopki do potrzeb i upodobania strzelca. 

Bezpieczeństwo strzelania gwarantuje blokada spustu - jej nastawna dźwignia znajduje się wewnątrz kabłąka (osłony spustu) tuż przed językiem spustowym. W pozycji zabezpieczonej dźwignia ta uniemożliwia wygodne położenie palca na języku spustowym, a nawet świadome jego ściągnięcie nie spowoduje strzału.

Wiatrówka posiada otwarte, mechaniczne przyrządy celownicze wyposażone w światłowody: czerwony w muszce oraz dwa zielone w szczerbince - regulowanej w pionie i poziomie. Zamontowanie celownika optycznego lub kolimatorowego jest możliwe dzięki szynie montażowej standardu 11 mm, znajdującej się na grzbiecie komory sprężania. Szyna ta jest podniesiona o ok. 6 mm, dzięki czemu można stosować celownik o większym obiektywie na niższym montażu.

Karabin posiada jednoczęściową osadę wykonaną z drewna olejowanego ma matowo. Chwyt pistoletowy posiada strukturę antypoślizgową, co oprócz korzystnych wrażeń estetycznych zabezpiecza przed ślizganiem się karabinka w dłoniach. Kolba typu monte carlo posiada lekko wyniesioną bakę (poduszkę policzkową) oraz miękką stopkę SWA z miękkimi wkładami. 

podobne produkty