Pompka do ładownia wiatrówek PCP Borner czarna

BORNER

Pompka do ładownia wiatrówek PCP Borner czarna

449,00 zł

Dane techniczne:

- ciśnienie robocze: 200 bar
- kolor: czarny
- waga: 2500 gram
- producent: Borner

W zestawie znajduje się:

- kompletna pompka
- zapasowe uszczelki oraz kulki zaworu zwrotnego
- klucz do montażu

dodatkowe informacje

Pompka do ładownia wiatrówek PCP Borner

Pompka firmy Borner do wiatrówek pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic) z odpowietrznikiem i cząsteczkowym filtrem powietrza.
Do ręcznego napełniania powietrzem kartuszy PCP.

Zasady działania - z pompki należy korzystać w miejscach o niskiej wilgotności. Po każdym pompowaniu należy zastosować 15 minutową przerwę dla ostygnięcia pompki. W celu usunięcia nadmiaru gorącego powietrza luzujemy zawór ciśnieniowy znajdujący się w dolnej części urządzenia. Czynność ta pozwala również usunąć nadmiar wilgoci znajdującej się wewnątrz pompki.

Chwyt - ergonomiczna rączka wykonaną z teksturowanej miękkiej gumy w kolorze czarnym.

Filtr cząsteczkowy - wewnątrz chwytu znajduję się filtr cząsteczkowy przez który zasysane jest powietrze. Usuwa on wilgoć z pobranego powietrza.

Wężyk - odkręcany wężyk wysokociśnieniowy w oplocie z drutu stalowego o długości około 50 cm umożliwia samodzielnie napełnienie kartusza wiatrówki. Przed pompowaniem należy wkręcić w wężyk pompki końcówkę do przetaczania powietrza do kartusza znajdującą się w zestawie każdej wiatrówki PCP.

Bezpieczeństwo - urządzenie wyposażono w precyzyjny manometr z podziałką od 0 do 400 bar oraz zawór odpowietrzający pozwalający napełnić cylinder wiatrówki jak i bezpiecznie odłączyć napełniony kartusz od pompki. Manometr zalany jest olejem mającym zabezpieczać przed uszkodzeniem w razie gwałtownych skoków ciśnienia.

Przed odłączeniem pompki od kartusza należy każdorazowo luzować zawór ciśnieniowy . Nie wykonanie procedury luzowania może skutkować uszkodzeniem uszczelek oraz skaleczeniem ładującego. Stabilna podstawa pompki ułatwia bezpieczne użytkowanie pompki podczas pompowania.

 

podobne produkty