Wiatrówka pistolet sprężynowy Umarex DX17 kal. 4,5 mm

UMAREX-WALTHER

Wiatrówka pistolet sprężynowy Umarex DX17 kal. 4,5 mm

80,00 zł

Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm (.177)
Napęd: sprężynowy
Materiał: tworzywo sztuczne, metal
Długość lufy: 71 mm
Długość całkowita: 238 mm
Prędkość początkowa: 60 m/s (śrut BB) i 55 m/s (śrut diabolo)
Kolor: czarny
Waga: 439 gram
Producent: Umarex, Niemcy
Kod producenta: 5.8187

W zestawie znajduje się:

- zestaw 20 tarcz tekturowych
- opakowanie stalowych kulek BB

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet sprężynowy Umarex DX17 kal. 4,5 mm

Umarex DX17 4,5 mm to budżetowa wiatrówka sprężynowa na śrut BB i diabolo, dzięki której możemy rozpocząć przygodę ze strzelectwem pneumatycznym w tani i przyjemny sposób. Doskonały stosunek jakości do ceny!

Wiatrówka ma nowoczesny design, inspirowany konstrukcjami współczesnej broni palnej.

Umarex DX17 4,5 mm wyróżnia się lekką konstrukcją, którą wykonano w głównej mierze z wytrzymałego polimeru. Z metalu powstał zamek oraz wewnętrzne elementy napędu sprężynowego. Dzięki takiej budowie pistolet waży zaledwie 440 g i może być wygodnie użytkowany przez młodszych strzelców i kobiety.

Wiatrówka ma profilowaną rękojeść, którą dla poprawy chwytu poddano teksturowaniu. W przedniej części szkieletu (pod lufą) znajduje się szyna montażową, która umożliwia stosowanie wybranych akcesoriów strzeleckich np. laserowego wskaźnika celu lub latarki.

Podobnie jak w broni palnej na zamku zastosowano antypoślizgowe żebrowanie, które ułatwia przeładowania wiatrówki (naciągniecie sprężyny).

Umarex DX17 4,5 mm wykorzystuje mechaniczne przyrządy celownicze składające się ze stałej szczerbiny oraz światłowodowej muszki, dzięki której celowanie odbywa się znacznie szybciej i wygodniej.

Przetykowa blokada mechanizmu spustowego pozwala na zabezpieczenie mechanizmu spustowego podczas ładowania lub przenoszenia wiatrówki.


Umarex DX17 to wiatrówka o klasycznym napędzie tłokowo-sprężynowym, który od lat jest ceniony za prostą obsługę, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.

W odróżnieniu od wiatrówek na CO2, w wiatrówce sprężynowej poprzez ręczne naciągnięcie sprężyny (odciągnięcie zamka) dokonujemy kompresji powietrza, które w momencie ściągnięcia spustu wyrzuca śrut w kierunku celu.

Sprężynę naciągamy każdorazowo przed strzałem, jednak nie ponosimy kosztów związanych z zakupem kapsuł CO2 i nie musimy się martwić o wyczerpanie gazu w kapsule. Wiatrówki o napędzie sprężynowym są także mniej wrażliwe na temperaturę, dlatego z Umarex DX17 możemy strzelać także podczas zimy.


Umarex DX17 rozwiewa dylematy początkujących strzelców, którzy stają przed wyborem wiatrówki na BB lub śrut diabolo. Z DX17 możemy strzelać zarówno kulkami stalowymi BB 4,46 mm, jak również lekkim śrutem diabolo 4,5 mm.

Wiatrówka ma zintegrowany magazynek na 15 śrutów BB's. Śrut diabolo ładujemy do lufy za pomocą dołączonego narzędzia. Wystrzelony śrut stalowy osiąga prędkość około 60 m/s, śrut diabolo do 55 m/s.

Taka funkcjonalność powoduje, że pistolet doskonale sprawdzi się podczas rekreacyjnego strzelania np. do puszek i celów reaktywnych lub precyzyjnego z wykorzystaniem tarcz papierowych.

UWAGA! Pistolet DX17 najlepiej współpracuje z lekkim śrutem teflonowym typu Diabolo lub stalowym BBs.

Nie zaleca się używania klasycznego śrutu ołowianego Diabolo ze względu na niską energię pistoletu i możliwość pozostania w lufie.

podobne produkty