Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army kal.44 kabłąk mosiądz

Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army kal.44 kabłąk mosiądz

1 690,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Nazwa: 1858 Remington New Model Army Light Laser Engraved, Brass Trigger Guard .44
Wykończenie: Laser Engraved
Kaliber: .44
Typ zamka: Kapiszonowy
Bęben: 6-cio komorowy
Mechanizm spustowy: SA (single action)
Rodzaj ramy: Zamknięta stalowa
Rękojeść: Drewno orzechowe
Kształt lufy: Oktagonalna
Długość całkowita: 370.84 mm / 14.6"
Długość lufy: 203.2 mm / 8"
Wysokość: 125 mm / 4.92"
Szerokość: 40.68 mm / 1.60"
Skok gwintu: 1:30
Waga: 1250 g / 44.09 oz
Producent: Pietta, Włochy

Produkt koncesjonowany.pdf

dodatkowe informacje

Rewolwer Pietta 1858 Remington New Model Army kal.44 kabłąk mosiężny

1858 New Model Army .44 - grawerowana wersja DeLux, kapiszonowego rewolweru czarnoprochowego Remington w kalibrze .44. Wyjątkowa broń stworzona, nie tylko do strzelania pokryta ozdobnymi grawerowanymi ornamentami roślinnymi wykonanymi na ramie, lufie, pobojczyku, kurku, osłonie spustu, okuciu chwytu oraz cylindrze bębna. Uwaga! umieszczone na stronie zdjęcia produktu nie oddają w pełni piękna i jakości wykonanego na rewolwerze grawerunku.

Remington - jeden z pierwszych rewolwer który posiadał tzw. zamknięty szkielet (jednoczęściowy szkielet otaczał bęben z nabojami), co czyniło go bardziej niezawodnym od współczesnych mu rewolwerów Colta, w które miały szkielet otwarty. Zamknięty szkielet zapewniał też większą sztywność konstrukcji.. Kolejną zaletą była możliwość wyjęcia całego bębna i założenia nowego, już załadowanego. Bęben cylindryczny z prostokątnymi wycięciami dla zatrzasku bębna. Lufa wkręcana w szkielet. Produkowany w latach 1863-1875, w dwóch kalibrach, .36 cal model Navy (dla marynarki) oraz .44 cal model Army (dla armii). Szacuje się, że fabrykę opuściło około 122 000 egzemplarzy tego modelu.

Budowa - pokryta czarną oksydą stalowa rama, podkreśla piękno wykonanego grawerunku. Okładki chwytu wykonane z naturalnego drewna orzechowego. Oktagonalna lufa o długości 8", skok gwintu 1-30". Kabłąk spustowy (osłona) z mosiądzu. Przyrządy celownicze - stała muszka.

Spust - mechanizm naciągania języka spustowego umożliwia dwie pozycje: pół napiętą przeznaczoną do zakładania kapiszonów na kominki oraz napiętą w celu oddania strzału.

Pobojczyk - dźwigniowy (stempel), umieszczony zawiasowo pod lufą rewolweru, przeznaczony do dociskania kul ołowianych w komorach bębna.

Remington Model 1858 - ulubiony rewolwer Williama F. "Buffalo Billa" Cody'iego. Egzemplarz tej broni, należący do Willa, można zobaczyć w siedzibie Remington Arms Company wraz z odręcznie napisaną przez niego notką o treści: „Ten stary rewolwer Remingtona  nosiłem i używałem przez wiele lat, w wojnach z Indianami i do zabijania bizonów. I nigdy mnie nie zawiódł.„ Warto podkreślić, że Bufallo Bill był tak przywiązany do swojej broni, że używał jej nawet po pojawianiu się nowocześniejszych rewolwerów na nabój zespolony. Źródeł tego przywiązania można upatrywać w dużej celności i mocy obalającej tego rewolweru. Pociski wystrzelone z Remingtona 1858 były zdolne, w zależności od ilości i jakości użytego prochu, do osiągnięcia znacznych prędkości wylotowych, od 168 do 393 i więcej metrów na sekundę. Dla porównania prędkość początkowa pocisku wystrzelonego z pistoletu P-64, wynosi 305 metrów na sekundę.

podobne produkty