Pistolet hukowy Phantom 5,6 FDE Brown - ruchomy zamek, mega huk

Pistolet hukowy Phantom 5,6 FDE Brown - ruchomy zamek, mega huk

619,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

system: półautomatyczny (semi automatic)
mechanizm spustowy: Single Action
szkielet: metalowy
korpus: polimerowy
kartridże: hukowe Green z adapterami (5,6 x 16 mm)
pojemność magazynka: 12 sztuk
długość lufy: 105 mm
długość całkowita: 210 mm
wysokość: 130 mm
szerokość: 25 mm
waga z magazynkiem: 805 gram
kolor zamka: FDE Brown

Produkt koncesjonowany.pdf

W zestawie znajduje się:

- nasadka do wystrzeliwania rac standardowa
- nasadka do wystrzeliwania rac długa
- polimerowa walizka
- instrukcja obsługi wraz z 12 miesięczną gwarancją

dodatkowe informacje

Pistolet hukowy Phantom 5,6 FDE Brown z ruchomym zamkiem

Pistolet hukowy Phantom 5.6 FDE Brown to najnowszy model broni alarmowej bez pozwoleniana polskim rynku w nowej kolorystyce.

Pistolet ten zasilany jest najgłośniejszym dostępnym bez zezwoleń nabojem alarmowym typu 5,6 Mega Huk.
Pistolet jest repliką jednego z najpopularniejszych obecnie pistoletów na świecie, dzięki czemu wyróżnia się bardzo realistycznym wyglądem oraz obsługą wiernie imitującą broń bojową.

Podobnie jak w wersji bojowej, tak i w modelu Phantom zastosowano metalowy korpus, zamek oraz wytrzymały polimerowy szkielet. W trakcie strzelania, ruchomy zamek jest energicznie przesuwany do tyłu, co zapewnia realistyczny odrzut oraz efektowny wyrzut naboju.
Phantom to pistolet samopowtarzalny, przeładowanie zamka umożliwia oddanie pierwszego strzału, następne naboje wprowadzane są już automatycznie, aż do momentu wystrzelenia całej zawartości magazynka. Po oddaniu ostatniego strzału, zamek pozostaje w tylnym położeniu, identycznie jak w prawdziwej broni.

Konstrukcja pistoletu uniemożliwia załadowanie i odstrzał nabojów hukowych i gazowych typu 9 PAK

1. Komora nabojowa jest krótsza przez co nie ma możliwości załadowania do niej naboju 9mm
2. Iglica pistoletu przystosowana jest tylko do amunicji bocznego zapłonu a naboje 9mm mają zapłon centralny, przez co nie da się z tego pistoletu odstrzelić tych nabojów
3. Adapter z nabojem do pistoletu Phantom ma inny wymiar w porównaniu do 9 mm PAK.

Metalowe manipulatory (dźwignia blokady zamka oraz zwalniacz magazynka) są ruchome i pełnią te same funkcje jak mechanizmy w broni palnej.
Rękojeść w pistolecie Phantom jest ergonomiczna, wyprofilowana pod dłoń użytkownika. Antypoślizgowe teksturowanie rękojeści zapewnia wygodny i pewny chwyt pistoletu.
Współczesną stylistykę pistoletu Phantom podkreśla szkieletowa szyna akcesoryjna, powiększony kabłąk (np. do strzelania w rękawiczkach) oraz zaczep na smycz - retraktor zabezpieczające przed zgubieniem broni.

Strzelanie
Zastosowane naboje hukowe, doskonale imitują wystrzał z broni palnej. Oprócz ogłuszającego huku, wystrzałowi towarzyszy efektowny płomień z lufy oraz odczuwalny odrzut zamka, dzięki czemu użytkownik oraz potencjalny napastnik mają nieodparte wrażenie kontaktu z prawdziwą bronią.
Amunicja hukowa
Phantom zasilany jest bardzo głośnymi (112 dB) nabojami hukowymi 5,6x16 mm, które przed załadowaniem do magazynka umieszczamy w specjalnie do tego celu przeznaczonych adapterach, które trzeba dokupić osobno! Naboje hukowe w adapterach ładowane są następnie do metalowego magazynka o pojemności 12 sztuk mieszczącego się w rękojeści pistoletu.
Zastosowanie
Phantom przeznaczony jest do samoobrony dla osób cywilnych, pracowników służb ochrony, stróżów nocnych, służy także do płoszenia ptactwa, odstraszania agresywnych psów oraz do wystrzeliwania rac świetlnych z okazji sylwestra lub innych uroczystości.
Oprócz funkcji obronno-alarmowej Phantom świetnie sprawdzi się również w roli broni instruktażowej, umożliwiając przeprowadzenie bezpiecznego szkolenia dla osób nieobeznanych z bronią palną.
Tego typu broń może być również wykorzystywana podczas treningu walki wręcz, z uwagi na wytrzymałość i obsługę manualną.

W zestawie wraz z pistoletem hukowym Phantom znajduje się polimerowa walizka transportowa, nasadka do wystrzeliwania rac oraz nylonowa szczotka do czyszczenia broni z nagaru.

Phantom to obecnie największy, najgłośniejszy i najbardziej realistyczny pistolet hukowy dostępny bez zezwoleń na polskim rynku.
W pistolecie tym zarówno kaliber lufy, jak i typ stosowanego naboju nie przekracza 6 mm, dzięki czemu zgodnie z Ustawą z dnia 21 maja 1999r o broni i amunicji D.U. nr 53, Poz. 549, Art. 11 pkt.11 (który brzmi: Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania broni palnej alarmowej o kalibrze do 6 mm). Pistolet zasilany jest nabojem hukowym bocznego zapłonu, dzięki czemu do pistoletu tego nie da się załadować i odstrzelić żadnego innego naboju, w tym także gazowego, przez co wyrób wypełnia w 100 % ustawową definicję broni alarmowej dostępnej bez żadnego pozwolenia.
Komora nabojowa uniemożliwia załadowanie naboju typu 9PAK.


Ogromny sukces kompaktowego poprzednika - pistoletu alarmowego STALKER M906, wywołał lawinę zapytań o pełnowymiarowy pistolet alarmowy, oparty na współczesnej broni krótkiej.
Wychodząc naprzeciw tym potrzebom i sugestiom naszych Klientów, prezentujemy najnowszej generacji pistolet alarmowy Phantom 5.6, skonstruowany przez znanego producenta broni alarmowej i pneumatycznej - firmę Atak Arms.

podobne produkty