Lornetka Delta Optical Titanium HD 10X42

DELTA OPTICAL

Lornetka Delta Optical Titanium HD 10X42

1 999,00 zł

Dane techniczne:

Średnica obiektywu: 42 mm
Powiększenie: 10x
Pole widzenia kątowe: 7 stopni
Pole widzenia liniowe: 122/1000
Odsunięcie źrenicy wyjściowej: 9 mm
Minimalna odległość ostrzenia: 2 m
Sprawność zmierzchowa: 20,5
Jasność względna: 17,6
Pryzmaty: BaK-4/dachowe
Wymiary: 140x129x50 mm
Waga: 744 gramy
Wodoodporność: Tak
Wypełnienie azotem: Tak
Wyjście na statyw: adapter 1/4"
Ogniskowanie: wewnętrzne centralne
Gwarancja: 120 miesięcy
Producent: Delta Optical, Polska

W zestawie znajduje się:

nakrywki na obiektywy
nakrywki na okulary
pasek do lornetki
pasek do futerału
futerał na lornetkę
materiał do czyszczenia optyki

dodatkowe informacje

Lornetka Delta Optical Titanium HD 10X42

Forma Lornetki Titanium 10x42 HD odzwierciedla ścisły związek między walorami użytkowymi, ergonomią i estetyką.

Dzięki zastosowaniu dodatkowego korektora w układzie optycznym uzyskano wyjątkowo płaskie pole widzenia wolne od dystorsji geometrycznych oraz zredukowano nieostrość brzegową. Dobrze skorygowane płaskie pole, wysoka rozdzielczość, minimalna aberracja chromatyczna i bardzo duże pole widzenia czynią z lornetki uniwersalne urządzenie dla wymagającego odbiorcy.

Lornetka została tak zaprojektowana, aby połączyć walory techniczne i użytkowe z estetyką nawiązującą do pasji użytkownika. Design inspirowany jest kształtami roślinnymi, które w formie uproszczonej widnieją na obudowie urządzenia. Rysunek i struktura „liści” na tubusach stanowi jednocześnie element użytkowy, umożliwiając pewny chwyt w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Forma i kolorystyka pełnią również istotną w warunkach użytkowania funkcję kamuflażu.

Każdy element wraz z zakrywkami na okulary i obiektywy został opracowany tak, aby tworzyć spójną całość.

Nowoczesny układ optyczny HD z obiektywami ze szkła niskodyspersyjnego (ED) i pryzmatami dachowymi wraz z dopracowaną ergonomią i oryginalnym designem decydują o tym, że lornetka nie ma sobie równych w swojej klasie cenowej. Cechą szczególną modelu 10x42 jest wyjątkowo duże pole widzenia – 7,0°.

Lornetka 8x42 z tej samej serii - Titanium HD otrzymała prestiżową, miedzynarodową nagrodę Red Dot Award 2018 za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Seria Titanium HD to lornetki wyposażone w dwa złącza do adaptera statywowego ¼", umieszczone na przednim i tylnym zawiasie mostka. Można skorzystać z nich w czasie długotrwałych sesji obserwacyjnych, jednak lornetki są na tyle lekkie, że prowadzenie nimi obserwacji „z ręki” nie przysparza najmniejszych trudności.

podobne produkty