Wiatrówka karabinek PCP Walther Rotex RM8 Varmint polimer kal. 5,5 mm

UMAREX-WALTHER

Wiatrówka karabinek PCP Walther Rotex RM8 Varmint polimer kal. 5,5 mm

2 499,00 zł

Dane techniczne:

- model: Walther Rotex RM8 Varmint
- system sprężonego powietrza PCP
- zasobnik o pojemności 200 cm3
- ciśnienie robocze: 100-232 ATM
- maksymalne dopuszczalne ciśnienie w kartuszu: 232 ATM
- manometr
- magazynek 8 strzałowy
- gwint montażowy 1/2" UNF do zamontowania tłumika lub kompensatora
- napełnianie zasobnika poprzez wtyczkę do ładowania
- możliwość montażu każdej lunetki
- kaliber: 5,5 mm / .22
- prędkość początkowa: 170 m/s (JSB Exact 1,03 grama)
- rodzaj kolby: polimerowa typu Thumb Hole
- waga: 3950 gram
- długość całkowita: 1000 mm
- długość lufy: 500 mm
- bezpiecznik spustu: automatyczny
- gumowa wentylowana stopka kolby
- energia kinetyczna poniżej 17 Jouli
- lufa gwintowana
- precyzyjnie regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO
- szyna 11 mm do zamontowania celownika optycznego
- mechanizm spustowy z możliwościąregulacji luzu pre travel
- boczna dźwignia przeładowania magazynka
- producent: Umarex Niemcy
- kod produktu: 465.11.36

W zestawie znajduje się:

- magazynek cylindryczny 8 strzałowy
- wtyk do ładowania kartusza karabinka
- zestaw tarcz strzeleckich
- opakowanie śrutu Diabolo

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek PCP Walther Rotex RM8 Varmint polimer kal. 5,5 mm

Walther Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm PCP to nowoczesny karabinek PCP, w którym zastosowano polimerową osadę thumbhole, precyzyjną lufę Lothar Walther z gwintem zewnętrznym oraz kartusz o pojemność 200 cm3 zapewniających do 120 strzałów.

Karabinek w wersji UC (Ultra Compact) ma skróconą lufę oraz wydajny tłumik K3 NEO.

Główne cechy:
polimerowe łoże thumbhole,
lufa o długości 340 mm zakończona tłumikiem,
przesunięty środek ciężkości zapewnia lepsze wyważenie i wygodniejszy skład,
bruzdowana lufa renomowanej firmy Lothar Walther,
gwint zewnętrzny 1/2 UNF do montażu tłumika lub moderatora,
8-strzałowy magazynek zwiększa dynamikę strzelania,
regulowany mechanizm spustowy,
przeładowanie 4-taktowe - wzorowane na broni sportowej,
kartusz o pojemności 200 cm3 - pozwalający na oddanie do 120 strzałów z ok. 16 J,
wbudowany manometr — pozwalający na kontrolę stanu ciśnienia w zasobniku,
łatwy dostęp do gniazda ładowania.Wiatrówka ma ergonomiczne łoże wykonane z wytrzymałego polimeru. Osada z tworzywa sztucznego jest lżejsza od drewnianej, odporna na działanie warunków atmosferycznych, a także niewymagająca, jeśli chodzi o konserwację.

Dzięki skróceniu lufy środek ciężkości karabinka uległ przesunięciu bliżej strzelca, co wpłynęło na zwiększony komfort użytkowania wiatrówki oraz umożliwiło szybsze złożenie do strzału.

Elementem, który podkreśla nowoczesny charakter wiatrówki, jest kolba typu thumbhole, z wyodrębnionym chwytem pistoletowym i otwartą przestrzenią na kciuk.

Taki typ kolby pozwala na pewniejszy chwyt karabinka, zwiększa komfort strzelania zwłaszcza w przypadku osób o małych dłoniach oraz zmniejsza ciężar wiatrówki.

Na czółenku i chwycie pistoletowym naniesiono drobne teksturowanie Hi-Grip, zapobiegające wyślizgiwaniu się karabinka z dłoni. W tylnej części osady zastosowano wentylowaną stopkę, dzięki której karabinek można pewnie i wygodnie osadzić w dołku strzeleckim.

Dzięki symetrycznej bace policzkowej o wysokim profilu, z karabinka z mogą komfortowo strzelać strzelcy prawo i leworęczni.

Osada karabinka wyróżnia się dobrą ergonomią i wyważeniem, dlatego strzelanie z karabinka bez względu na postawę strzelecką jest wygodne i przyjemne.

Rotex RM8 Varmint UC to karabinek wielostrzałowy, dzięki zastosowaniu obrotowego, aluminiowego magazynka o pojemności 8 śrutów. Po wsunięciu magazynka do zamka zostaje on zabezpieczony magnetycznie.

Do przeładowania śrutu służy boczna dźwignia typu biathlon. Repetowanie odbywa się płynnie i lekko, nie wymagając od strzelca odrywania oczu od celu. Do strzelania zaleca się wykorzystywanie śrutu diabolo półokrągłego lub płaskiego.

Walther Rotex RM8 Varmint UC to karabinek o imponującej celności i powtarzalności. Doskonałe parametry strzeleckie karabinek zawdzięcza 3 kluczowym elementom: lufie marki Lothar Walther, regulowanego mechanizmu spustowego oraz bezodrzutowego zasilania PCP.

W wiatrówce zastosowano precyzyjną czokowaną lufę o długości 340 mm renomowanej firmy Lothar Walther. Precyzja wykonania gwarantuje wyśmienitą celność karabinka, dzięki której już po krótkim treningu możemy uzyskać ciasną grupę przestrzelin.

Na zakończeniu lufy zastosowano gwint zewnętrzny 1/2" UNF służący do montażu tłumika K3 NEO (w zestawie) odpowiedzialnego  za wydajne wyciszenie dźwięku wystrzału.

Mechanizm spustowy wyróżnia się płynnym i doskonale wyczuwalnym działaniem oraz możliwością regulacji pre travel (regulacja luzu). Do zabezpieczenia mechanizmu spustowego zastosowano bezpiecznik manualny, umiejscowiony z tyłu komory zamkowej.

Z uwagi na odmienną konstrukcję i system zasilania wiatrówki PCP nie generują odrzutu, dlatego zapewniają doskonałą celność i przyjemność strzelania.

Brak zjawiska odrzutu niesie dodatkowe korzyści, nie musimy objawiać się utraty zera lub uszkodzenia optyki co zdarza się w przypadku wiatrówek sprężynowych o wysokiej energii.

Walther Rotex RM8 Varmint UC 5,5 mm PCP jest zasilany za pomocą sprężonego powietrza magazynowanym w kartuszu o pojemności 200 cm3. Kartusz napełniony do maksymalnego ciśnienia 232 Bar pozwala oddać około 120 strzałów z energią ok. 16 J (ok. 190 m/s).

Zintegrowany manometr ułatwia odczyt ciśnienia w kartuszu, dzięki czemu wiemy jakim zapasem powietrza dysponujemy. Do ładowania wiatrówki PCP konieczny jest zakup specjalnej pompki lub butli HP, z której możemy przetoczyć powietrze do kartusza.

podobne produkty