Wiatrówka pistolet PCA Umarex Strike Point kal. 5,5 mm

UMAREX-WALTHER

Wiatrówka pistolet PCA Umarex Strike Point kal. 5,5 mm

249,00 zł

Dane techniczne:

Kaliber: 5,5 mm (.22)
Typ śrutu: ołowiany Diabolo
Prędkość początkowa: 120 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17 J
Długość lufy: 230 mm
Długość całkowita: 357 mm
Waga: 1105 gram
Producent: Umarex, Niemcy
Kod produktu: 2.4367

W zestawie znajduje się:

- paczka śrutu Diabolo
- opakowanie tekturowych tarcz strzeleckich

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet PCA Umarex Strike Point kal. 5,5 mm

Umarex Strike Point 5,5 mm to jednostrzałowy pistolet pneumatyczny systemu PCA, przeznaczony do rekreacji oraz nauki strzelania.

Wiatrówka przeznaczona jest dla osób, które szukają celnego i ekonomicznego w użytkowaniu pistoletu, łączącego oryginalny design oraz wysoką powtarzalność. Konstrukcja pistoletu opiera się na polimerowym szkielecie oraz metalowych podzespołach. Teksturowany chwyt powoduje, że pistolet pewnie i wygodnie leży w dłoni bez względu na wiek i płeć strzelca.

Umarex Strike Point 5,5 mm wykorzystuje system PCA (Pre Charged Air), w którym użytkownik sam decyduje, z jaką energią i prędkością wylotową odda strzał. Kompresji powietrza dokonujemy za pomocą podlufowej dźwigni. W zależności od naszych potrzeb i dystansu, na którym strzelamy wykonujemy od 2 do 10 wtłoczeń. Taka forma zasilania znacząco obniża koszt eksploatacji wiatrówki oraz gwarantuje dużą powtarzalność strzałów.

Długa lufa pistoletu oraz wykorzystywany do strzelania śrut diabolo zapewniają precyzję na krótkich i średnich dystansach. Do ładowania śrutu służy zamek czterotaktowy wzorowany na systemie stosowanym w broni palnej. Przetykowa blokada pozwala na zablokowanie mechanizmu spustowego po zakończeniu strzelania lub na czas transportu. W pistolecie zastosowano światłowodowe przyrządy celownicze w postaci stałej muszki oraz regulowanej w pionie i poziomie szczerbince.

Umarex Strike Point 5,5 mm to świetny wybór dla początkujących strzelców oraz osób dysponującym mniejszym budżetem. 

podobne produkty