Pompka do ładownia wiatrówek PCP srebrna

Pompka do ładownia wiatrówek PCP srebrna

229,00 zł

Dane techniczne:

- ciśnienie robocze: 250 bar
- kolor: srebrny
- waga: 2100 gram
- wysokość całkowita: 63 cm
- rozmiar gwintu: M10x1 (standard)
- max. ciśnienie: 250 Bar / 4500 PSI
- produkcja: FDIT Ltd
- średnica otworu w szybkozłączce: 8,2 mm

W zestawie znajduje się:

- kompletna pompka
- zapasowe uszczelki oraz kulki zaworu zwrotnego
- klucz do montażu

dodatkowe informacje

Pompka do ładownia wiatrówek PCP srebrna

Pompka firmy Fdit do wiatrówek pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic) z odpowietrznikiem i cząsteczkowym filtrem powietrza.
Do ręcznego napełniania powietrzem kartuszy PCP.

Zasady działania - z pompki należy korzystać w miejscach o niskiej wilgotności. Po każdym pompowaniu należy zastosować 15 minutową przerwę dla ostygnięcia pompki. W celu usunięcia nadmiaru gorącego powietrza luzujemy zawór ciśnieniowy znajdujący się w dolnej części urządzenia. Czynność ta pozwala również usunąć nadmiar wilgoci znajdującej się wewnątrz pompki.

Chwyt - ergonomiczna rączka wykonaną z teksturowanej miękkiej gumy w kolorze czarnym.

Filtr cząsteczkowy - pomiędzy wężem a szybkozłączką znajduję się filtr cząsteczkowy przez który przetaczane jest powietrze. Usuwa on wilgoć z pompowanego powietrza.

Wężyk - odkręcany wężyk wysokociśnieniowy w oplocie z drutu stalowego o długości około 50 cm umożliwia samodzielnie napełnienie kartusza wiatrówki. Przed pompowaniem należy wkręcić w wężyk pompki końcówkę do przetaczania powietrza do kartusza znajdującą się w zestawie każdej wiatrówki PCP .

Bezpieczeństwo - urządzenie wyposażono w precyzyjny manometr z podziałką od 0 do 400 bar oraz zawór odpowietrzający pozwalający napełnić cylinder wiatrówki jak i bezpiecznie odłączyć napełniony kartusz od pompki.

Przed odłączeniem pompki od kartusza należy każdorazowo luzować zawór ciśnieniowy . Nie wykonanie procedury luzowania może skutkować uszkodzeniem uszczelek oraz skaleczeniem ładującego. Stabilna podstawa pompki ułatwia bezpieczne użytkowanie pompki podczas pompowania.

Stopki zamocowane przy pompce umożliwiają wygodne ustalenie pozycji pompującego oraz utrzymywanie pompki w stabilnej pionowej pozycji.
Są one zintegrowane z korpusem pompki i składają się jak skrzydełka zmniejszając tym samym przestrzeń jaką zajmuje pompka podczas przechowywania.

 

podobne produkty