Karabin RAM Umarex HK416 T4E RIS kal .43

UMAREX-WALTHER

Karabin RAM Umarex HK416 T4E RIS kal .43

2 699,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Kaliber: .43 cala (10,9 mm)
Amunicja: kule gumowe, pieprzowe lub proszkowe
Pojemność magazynka: 14 kul
Prędkość początkowa: 100 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17 J
Zasięg skuteczny: 25 m
Napęd: 12 g kapsuła CO2
Ilość strzałów z jednej kapsuły: ok. 14
Długość całkowita: 880 mm
Waga: 3016 g
Producent: Umarex/Heckler&Koch, Niemcy

dodatkowe informacje

Karabin RAM Umarex HK416 T4E RIS kal .43

Automatyczny karabinek Hekcler&Koch HK416 T4E strzelający kulami kalibru .43 czyli prawie 11 mm. Stworzony z myślą o treningu taktycznym, sprawdzi się też jako broń do rekreacji i samoobrony.

Karabinek niemal w całości wykonany został z metalu, jedynie chwyt pistoletowy, kolbę oraz magazynek wykonano z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Na karabinek naniesione zostały licencjonowane oznaczenia producenta Heckler&Koch oraz modelu HK416.

HK416 zasilany jest jedną kapsułą 12g CO2, montowaną w magazynku, który mieści 14 kulek kalibru .43. Najważniejszym aspektem tego modelu jest, możliwość strzelania zarówno kulami gumowymi, pieprzowymi oraz pudrowymi. Dzięki temu karabinek sprawdzi się idealnie w treningu służb mundurowych, agencji ochrony oraz obrony osobistej osób cywilnych.

Konstruktorzy starali się jak najbardziej zbliżyć ten model to palnego oryginału pod względem konstrukcyjnym jak i mechanicznym. Wprowadzony system blow back, wprawia w ruch suwadło, a jego wyraźne uderzenie da się odczuć na ramieniu. Po wystrzelonej ostatniej kulce z magazynka, zamek blokuje się w tylnej pozycji, a do jego zwolnienia, podobnie jak w palnej wersji, konieczne jest wciśnięcie dźwigni bolt catcha.

Marker wyposażony jest w mechaniczne przyrządy celownicze regulowane zarówno w poziomie jak i pionie. Na całej długości górnej części korpusu znajduje się szyna RIS, a dodatkowo cały chwyt przedni zaopatrzony jest w zespół szyn RIS 22 mm. Dzięki tak bogatej palecie szyn montażowych, T4E TM4 można wyposażyć w szereg dodatków taktycznych np. kolimator, celownik laserowy i latarkę.

Marker rozkłada się w sposób łatwy i szybki, zbliżony do broni palnej, co ułatwia czyszczenie podzespołów i układu mechanicznego.

Karabinek generuje prędkość początkową na poziomie 100 m/s co, umożliwia prowadzenie ognia celnego na dystansie około 25 m. Model ten wyposażony jest w selektor ognia/bezpiecznik, który znajduje się po lewej stronie korpusu. Pozwala on na wybrania między ogniem pojedynczym lub automatycznym.

podobne produkty