Wiatrówka pistolet Makarov Baikal MP-654K Silver kal. 4,5 mm BB

Wiatrówka pistolet Makarov Baikal MP-654K Silver kal. 4,5 mm BB

599,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Kaliber: 4,5 mm (.177)
Typ śrutu: 4,46 mm (BB)
Prędkość początkowa: 110 m/s
Energia wylotowa pocisku: poniżej 17J
Pojemność magazynka: 13 śrutów
Lufa gwintowana
Wymiary: 161x127x35 mm
Waga z magazynkiem: 770 gram
Producent: Baikał, Rosja

W zestawie znajduje się:

- wiatrówka gwintowana pistolet Makarov Baikał MP 654 K
- opakowanie śrutu stalowego BB
- 1 nabój CO2
- zestaw 20 tarcz tekturowych

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet Makarov Baikal MP-654K Silver kal. 4,5 mm BB

Wykonana w rosyjskiej fabryce broni Baikal, pneumatyczna wersja legendarnego PM Makarov - solidna, ciężka, z doskonale odwzorowanymi elementami ruchomymi i z możliwością rozłożenia do czyszczenia jak oryginał. Jedna z nielicznych replik, które są produkowane w tych samych zakładach co oryginał i składają się w 90% z fabrycznych części ostrego pierwowzoru. Korpus wykonano z wytrzymałego stopu w kolorze srebrnym, a zamek jest niklowany.

Wiatrówka umożliwia celne strzelanie na dystansie do 15 m, a jej głównym żywiołem są tarcze sylwetkowe oraz niszczenie improwizowanych celów typu puszki i owoce. Docenią ją zwłaszcza fascynaci militariów z epoki ZSRR a także fani takich gier komputerowych jak S.T.A.L.K.E.R. czy Call Of Duty Vietnam.

Napęd dla śrutu stanowi sprężony dwutlenek węgla. Nabój CO2 12 g umieszczany jest w szkielecie oryginalnego magazynka, który mieści także zespół zaworu oraz 13 szt. śrutu kulistego stalowego 4,5 mm. Jeden nabój CO2 wystarcza na oddanie ok. 40 strzałów.

Spust pracuje w systemie SA/DA (Single Action/Double Action) co oznacza, że możliwe jest strzelanie zarówno z samonapinaniem, jak i po uprzednim odciągnięciu kurka - kciukiem lub poprzez ruch zamka, co skutkuje lżejszą pracą spustu, a tym samym poprawia celność strzelania.

Solidne wykonanie, a także popularność tego pistoletu w dawnych krajach bloku wschodniego powodują, że jest on chętnie wybierany nie tylko przez osoby indywidualne ceniące ten model Makarova, lecz także przez grupy rekonstrukcyjne, a nawet szkoły ochrony jako pełnowartościowy sprzęt szkolno-treningowy.

Wykorzystanie oryginalnych elementów nie tylko zwiększa wrażenie obcowania z pistoletem bojowym, ale ma to także inne zalety, m.in. niemal identyczną obsługę (przeładowywanie, zdejmowanie zamka, blokowanie go w tylnym położeniu itd.). Od pierwowzoru wiatrówka różni się głównie kalibrem lufy (średnica zewnętrzna jest bez zmian) oraz śrubą dociskającą nabój CO2.

podobne produkty