Nóż składany Ganzo G743-2-GR zielony

Nóż składany Ganzo G743-2-GR zielony

100,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: G743-2-GR
Stal: 440C
Blokada: Frame Lock
Rękojeść: G10 kompozyt
Długość ostrza: 87 mm
Długość całkowita: 200 mm
Grubość ostrza: 2,7 mm
Waga: 130 gram

dodatkowe informacje

Nóż składany Ganzo G743-2-GR zielony

Ganzo G743-2-GR to nóż składany o klasycznej stylistyce, podkreślanej przez sztyletową klingę ze stali 440C o wykończeniu stonewashed.

Ganzo G743-2-GR to model edc, dedykowany miłośnikom tradycyjnych noży z połowy XX wieku.

Klinga o symetrycznym profilu spear-point została wykonana z popularnej i bardzo cenionej stali 440C, która cechuje się wysoką odpornością na korozję, długie utrzymywanie ostrości oraz łatwość o ostrzeniu nawet w warunkach terenowych.

Smukła głownia o agresywnym czubku ma pełny płaski szlif, wyróżniający się doskonałymi właściwościami tnącymi. Zarówno głownia, jak i przednia część rękojeści zostały wykończone metodą stonewashed. Stal poddana kąpieli w kamieniach ściernych uzyskuje matową powłokę z drobnymi rysami, które wydajnie maskują zarysowania powstające w trakcie eksploatacji noża.

Ostrze w zależności od preferencji użytkownika, można rozkładać na dwa sposoby, za pomocą flippera lub obustronnego kołka. Obydwie metody są bardzo wygodne zarówno dla osób prawo, jak i leworęcznych.

Łączoną rękojeść noża wykonano ze stali o wykończeniu stonewashed oraz wytrzymałego kompozytu G10 w kolorze zielonym, który w celu zwiększenia przyczepności noża poddano drobnemu radełkowaniu.

Z uwagi na klasyczny charakter noża, nawiązujący nawet do „gentleman's folder” w Ganzo G743-2-GR zastosowano dyskretną blokadę frame-lock, cenioną za wytrzymałość i komfort obsługi. Do przenoszenia noża w kieszeni służy „głęboki” klips bez możliwości przełożenia.

podobne produkty