Wiatrówka pistolet H&K USP blow back kal. 4,5 mm

Wiatrówka pistolet H&K USP blow back kal. 4,5 mm

649,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- kapsuła CO2 i magazynek na kulki BB w rękojeści
- metalowy zamek z systemem blow back
- bezpiecznik manualny
- szyna akcesoryjna 22 mm pod lufą
- prędkość początkowa: 105 m/s
- pojemność magazynka: 18 sztuk
- typ śrutu: kulka stalowa BB 4,46 mm
- zasilanie: kapsuła CO2 w rękojeści 12 gram
- waga: 976 gram
- długość całkowita: 205 mm
- długość lufy: 100 mm
- energia kinetyczna: poniżej 17 Jouli

W zestawie znajduje się:

- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 1 nabój CO2
- opakowanie stalowych kulek BB

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet H&K USP blow back kal. 4,5 mm

H&K Heckler&Koch USP blowback 4,5 mm BB CO2 to realistyczna wiatrówka CO2 z metalowym zamkiem, mocnym odrzutem blow-back oraz obsługą manualną zbliżoną do broni palnej.

Wierna replika
Wiatrówka cechuje się doskonałym spasowaniem i wykończeniem konstrukcji, w której możemy wyróżnić ciężki metalowy zamek (ruchomy) oraz polimerowy szkielet, nawiązujące do budowy oryginalnego HK USP.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma powiększony kabłąk, mechaniczne przyrządy celownicze z białymi oznaczeniami, szkielet z szyną akcesoryjną oraz wygodny chwyt.

Rękojeść pistoletu w przedniej i tylnej części ma drobne radełkowanie, boczne panele natomiast poddano teksturowaniu o fakturze zbliżonej do stipplingu. Powyższe rozwiązania powodują, że wiatrówka bardzo dobrze i stabilnie leży w dłoni zarówno w mniejszych, jaki i większych dłoniach.

Wydajne zasilanie
Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w metalowym magazynku. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB's prędkość do 110 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 40 wyrównanych strzałów. Na niższą wydajność wpływa w głównej mierze działanie systemu blow-back, który znaczną część gazu zużywa na wprowadzenie w ruch zamka (odrzut).

Ilość strzałów jest także zależna od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba również pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie wsunięcia kapsuły do magazynka oraz dokręcenia jej za pomocą dołączonego klucza imbusowego.

Mocny odrzut blow-back
Zasilanie CO2 umożliwiło zastosowanie mocnego systemu blow-back, który odpowiedzialny jest za realistyczny odrzut po oddaniu strzału. Efektowne i odczuwalne „kopnięcie” wiatrówki powoduje, że mamy nieodparte wrażenia strzelania z broni palnej.

Po wystrzeleniu z magazynka wszystkich BB's zamek pozostaje w tylnym położeniu. Wymiana magazynka, przeładowanie oraz proces oddawania strzału również nawiązują do mechaniki broni palnej. Taka funkcjonalność gwarantuje doskonałą zabawę, pozwalając jednocześnie na bezpieczną naukę strzelania.

Stalowy śrut BB's
Wysuwany z rękojeści magazynek mieści 18 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp.

Dzięki zastosowaniu obustronnej dźwigni zatrzasku magazynka proces jego wymiany jest bardzo wygodny zarówno dla prawo, jak i leworęcznych użytkowników.

Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.

Mechanizm spustowy DAO
W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka H&K Heckler&Koch USP 4,5 mm BB CO2 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

Podczas przenoszenia lub przechowywania mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika skrzydełkowego, umieszczonego po lewej stronie szkieletu. Bezpiecznik pełni także funkcję decockera, mechanizmu, który bezpiecznia zwalnia napięty kurek bez konieczności oddawania strzału.

podobne produkty