Lornetka Yukon Solaris 7X50 WP

YUKON

Lornetka Yukon Solaris 7X50 WP

419,00 zł

Dane techniczne:

- średnica obiektywów: 50 mm
- powiększenie: 7 x
- odsunięcie źrenicy wyjściowej od okularu: 30 mm
- sprawność zmierzchowa: 18,7
- typ pryzmatu: porro
- wodoszczalność: IPX6
- mocowanei do statywu: adapter 1/4 cala
- jasność względna: 51
- liniowe pole widzenia na 1000m: 114 m
- minimalna odległość ostrzenia: 4 m
- korekcja dioptrażu: +/- 3
- materiał pryzmatu: szkło Bak4
- źrenica wyjściowa: 6.25 - 2.08 mm
- wymiary: 219x193x67 mm
- waga: 1000 gram
- gwarancja: 36 miesięcy

W zestawie znajduje się:

- lornetka Yukon Solaris 7x50
- futerał
- pasek na szyję
- ściereczka do optyki

dodatkowe informacje

Lornetka Yukon Solaris 7X50 WP

Seria lornetkowa Solaris firmy Yukon jest to seria przeznaczona dla wymagających użytkowników, szukających wytrzymałych urządzeń o dużych, kilkunastokrotnych powiększeniach. Tylko jeden model w tej serii, 7x50, charakteryzuje się wartością tego parametru mniejszą niż 10x. Aby zapewnić właściwą jasność powierzchniową obrazu lornetki wyposażono w obiektywy o dużych rozmiarach, których średnice wynoszą 50 mm. Połączenie obydwu parametrów sprawia, że obraz dostarczany przez lornetki Solaris jest bardzo szczegółowy i bardzo dobrej jakości.

Model Yukon Solaris 7x50 WP jest to doskonała uniwersalna lornetka o klasycznej budowie porropryzmatycznej, przeznaczona do różnego typu zastosowań. Można planować z nią zarówno obserwacje przyrodnicze i ornitologiczne, jak i podziwianie krajobrazów górskich podczas wycieczek. Lornetka sprawdzi się również znakomicie w czasie obserwacji przeglądowych w terenie lub podczas oglądania wydarzeń sportowych. Korzystanie z tak uniwersalnego modelu jest po prostu przyjemnością!

W układzie optycznym wykorzystano pryzmaty typu Porro wykonane ze szkła BaK4, a soczewki obiektywów pokryto wielowarstwowymi powłokami przeciwodbiciowymi typu MC. W konsekwencji obraz jest jasny, kontrastowy, a kolorowe obiekty wyglądają niezwykle naturalnie. Dla poprawienia komfortu patrzenia w lornetce zastosowano wyprofilowane muszle oczne, efektywnie blokujące dostęp bocznego światła, co dodatkowo zwiększa kontrastowość oglądanych obiektów podczas obserwacji dziennych. Ten model charakteryzuje się bardzo dużym, 30 mm odsunięciem źrenicy wyjściowej od okularu i może być wygodnie używany przez osoby noszące szkła korekcyjne.

Jak przystało na uniwersalne lornetki o różnorodnych zastosowaniach, modele z serii Yukon Solaris charakteryzują się wodoszczelnością, spełniając wymagania międzynarodowej klasy wodoszczelności IPX6. Ich obudowy wytrzymają nawet całkowite zalanie strumieniem wody o wydajności do 100 l/min lub krótkotrwałe zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m.

podobne produkty