Miotacz gazu Jet Protector

Miotacz gazu Jet Protector

99,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

dodatkowe informacje

Jet Protector – nowoczesny produkt do ochrony osobistej, na którym zawsze możesz polegać. Pewny, skuteczny, bezpieczny dla użytkownika.

Pewność


Zamiast standardowego napędu ciśnieniowego, używanego w zwykłych gazach, Jet Protector ma pirotechniczny generator ciśnienia, taki sam, jak w samochodowych poduszkach powietrznych czy pirotechnicznych napinaczach pasów. Po naciśnięciu spustu wystrzeliwuje czynnik obezwładniający z prędkością 145 km/h – 40 m/s (standardowy spray < 5 m/s). Urządzenie osiąga dzięki temu skuteczny zasięg rażenia w promieniu do 10 m, porównywalny jedynie z bronią gazową palną. Standardowe ręczne miotacze gazowe mają zasięg ok. 50 cm, gazy żelowe - maksimum 3 m.
Strumień gazu jest tak szybki, że pokonuje odległość 10 m w zaledwie 0,2 sekundy. Badania dowiodły, że człowiek reaguje w czasie 0,8 sekundy. Mamy pewność, że napastnik zostanie natychmiast obezwładniony.
Dodatkowo napęd pirotechniczny zapewnia sprawność działania w każdym kierunku, w każdej pozycji oraz w ekstremalnych warunkach pogodowych. Do tej pory ręczne miotacze gazowe nie miały tak doskonałych parametrów. Badania wykazały, że Jet Protector ma prawie stuprocentową skuteczność działania we wszystkich warunkach testowych.

Skuteczność


Jet Protector jest wyposażony w dwa zasobniki z gazem, o pojemności 6 ml każdy. Zasobniki są zintegrowane i nie ma możliwości ich wymiany i uzupełniania. Czynnik rażący - Capsaicin – jest koncentratem naturalnego wyciągu z pieprzu Cayenne. Silnie podrażnia oczy oraz układ oddechowy, dzięki czemu napastnik jest unieszkodliwiony na 30 - 45 min. Potem efekty działania gazu ustępują. Preparat nie powoduje żadnych obrażeń cielesnych. Badania wykazały, że zastosowanie JP nawet z odległości 10 cm nie skutkuje trwałymi urazami napastnika. Producent zaleca jednak, żeby nie używać urządzenia w odległości mniejszej, niż właśnie 10 cm.

Bezpieczeństwo


Selektywny spust i w pełni automatyczny mechanizm pozwalają uruchomić jeden zasobnik po drugim, bez żadnych dodatkowych czynności. Przy pomocy JP można więc obezwładnić dwóch napastników, albo używać go dwukrotnie.
Urządzenie jest wyposażone w mechaniczny czujnik nacisku spustu i podwójne zabezpieczenie wewnętrzne. Zaczyna działać pod wpływem nacisku nie mniejszego, niż 3 kg, dzięki czemu użytkownik jest chroniony przed przypadkowym uruchomieniem w kieszeni, czy podczas upadku.
Jet Protector ma ponadto w wygodny uchwyt, pozwalający zamocować urządzenie na pasku. Na spuście widoczny jest znaczek koloru białego, sygnalizujący, czy urządzenie zostało użyte. Jeżeli znaczek jest widoczny poza obudową urządzenia, oznacza to, że nie używano JP, a jeśli znaczek znajduje się pod obudową urządzenia (spust jest cofnięty), znaczy to, że JP został użyty.

Działanie ręcznego miotacza gazu jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy skierować urządzenie w stronę napastnika i nacisnąć spust.

Dane techniczne:
- czynnik rażący: Capasicine – skoncentrowany roztwór pieprzy Cayenne
- zawartość: 2 ładunki gazowe po 6 ml
- prędkość początkowa: 40 m/s (145 km/h)
- zasięg: 10 m
- napęd: pirotechniczny
- wymiary: 110 x 70 x 23 mm
- waga: 120 g

 

podobne produkty