Łuk klasyczny Ek Korrigan czarny 10-15 LBS 48,5''

POELANG

Łuk klasyczny Ek Korrigan czarny 10-15 LBS 48,5''

215,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Kolor: czarny
Siła naciągu: 10-15 lb (6,8 kg)
Długość: 48,5 "
Długość naciągu: 16-22 "
Waga: 900 gram
Producent: Poe Lang, PRC

W zestawie znajduje się:

- kołczan ze skóry ekologicznej
- dwie strzały z włókna szklanego
- ochraniacz palców
- ochraniacz na przedramię

dodatkowe informacje

Łuk klasyczny Ek Korrigan czarny 10-15 LBS 48,5''

Łuk klasyczny Poe Lang Korrigan w kolorze czarnym został zaprojektowany z myślą o początkujących adeptach łucznictwa, w szczególności dzieci i młodzieży.

Ramiona z włókna szklanego zostały zamontowane do majdanu z wytrzymałego tworzywa za pomocą śrub. Mocowanie to sprawia, iż całość zestawu można złożyć i wygodnie przewieźć. Wyprofilowana rękojeść w majdanie sprawia iż z łuku strzela się komfortowe i celnie. Długość łuku zostala zmierzona z założoną cięciwą.

Kształ majdanu oraz ramion wzorowany jest na wyczynowych łukach olimpijskich. Korrigan może służyć jako pierwszy krok w kierunku łucznictwa klasycznego. Siła naciągu oraz długość idealnie nadaje się do nauki strzelania.

Akcesoria dołączone do zestawu umożliwiają natychmiastowe rozpoczęcie przygody z łucznictwem.

Łuk konwencjonalny (jednocięciwowy) służy do wystrzeliwania strzał poprzez zakumulowaną w ramionach łuku energię przekazaną przez mięśnie łucznika. Do kategorii łuków konwencjonalnych zaliczamy łuki posiadające jedną cięciwę rozciągniętą między dwa końce ramion (gryfy). W łukach tych podczas naciągania siła potrzebna do osiągnięcia pełnego naciągu cały czas zwiększa swoją wartość. Do zwalniania cięciwy używa się palców, które należy osłonić przez wykorzystanie skórki lub rękawicy łuczniczej (dla chwytów śródziemnomorskich). Przy strzelaniu z kciuka używa się zekiera tzn. specjalnego pierścienia na kciuk. 

podobne produkty