Nóż Mora Companion Heavy Duty stal nierdzewna czarny

Nóż Mora Companion Heavy Duty stal nierdzewna czarny

82,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Długość ostrza: 104 mm
Długość całkowita: 225 mm
Grubość ostrza: 3,2 mm
Waga bez pochwy: 102 gramy
Waga z pochwą: 135 gram
Rodzaj ostrza: clip point plain
Stal: Sandvik 12C27
Twardość stali: 56-58 HRC
Rękojeść: guma
Pochwa: polimer
Produkcja: Mora, Szwecja
Kod produktu: 13159

W zestawie znajduje się:

- polimerowa pochwa

dodatkowe informacje

Nóż Mora Companion Heavy Duty stal nierdzewna czarny

Morakniv Companion Heavy Duty czarny to sprawdzony i bardzo popularny nóż outdoorowy, w którym zastosowano grubszą i mocniejszą klingę oraz powiększoną rękojeść.

Głownia noża została wykonana ze szwedzkiej stali nierdzewnej, która cechuje się wysoką twardością, odpornością na korozję oraz wykruszenie.

W odróżnieniu od stali węglowej stal nierdzewna jest praktycznie bezobsługowa i nie wymaga konserwacji poza wytarciem do sucha po myciu lub użytkowaniu w wilgotnym środowisku.

Szlif skandynawski o kącie 27 ° gwarantuje dużą wytrzymałość, długie utrzymywanie ostrości roboczej oraz łatwe ostrzenie w warunkach terenowych.

Nóż ma profilowaną rękojeść wykonaną z miękkiej gumy TPE o antypoślizgowej fakturze zwiększającej przyczepność noża. Do przenoszenia Morakniv Companion Heavy Duty na pasie otrzymujemy prostą polimerową pochewkę o otwartej konstrukcji, pozwalającej na szybki dostęp do noża.

Nóż cechuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny i jest powszechnie używany przez pasjonatów survivalu, bushcraftu oraz turystyki.

MORA OF SWEDEN pojawiła się na międzynarodowym rynku w 2005 roku, jednak korzenie firmy sięgają do lat 1912 i 1891 kiedy to dwie manufaktury nożowe Mora - KJ Eriksson i Frost's Knife łączą się w spółkę. Zjednoczenie doprowadza do rozszerzenia asortymentu oraz zdolności do uruchamiania wielu projektów, które przyczyniają się do dalszego rozwoju firmy. Dzięki temu Mora jest firmą ze 100 letnim doświadczeniem w produkcji narzędzi tnących. Noże oraz pozostałe narzędzia MORA są stosowane w różnych dziedzinach, a osoby, które ich używają mają jedną wspólną cechę. Chcą narzędzi, które upraszczają pracę, są łatwe w obsłudze, i zostały zaprojektowane z zastosowaniem wysokiej ergonomii.

Nieważne czy produkty MORA znajdują się na budowach, w zakładach pracy, albo, gdy wykorzystywane są podczas polowania, łowienia ryb, lub podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

podobne produkty