Wiatrówka rewolwer Colt Single Action Army .45 blue Diabolo

Wiatrówka rewolwer Colt Single Action Army .45 blue Diabolo

879,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- kaliber - 4,5 mm (.177) Diabolo
- zasilanie - kapsuła CO2 12 gram
- pojemność magazynka – 6 sztuk
- prędkość początkowa: 115 m/s
- bezpiecznik manualny
- długość całkowita: 275 mm
- waga: 970 gram
- kolor: niebieska oksyda
- producent: Umarex Niemcy
- kod producenta: 5.8321

W zestawie znajduje się:

- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 1 nabój CO2

dodatkowe informacje

Rewolwer Wiatrówka Colt Single Action Army .45 4.5 mm BB blue na śrut Diabolo

Colt SAA .45-5,5" blue 4,5 mm Diabolo CO2 to wspaniale wykonana wiatrówka, będąca wierną repliką legendarnego Colta SAA, rewolweru, który zmienił oblicze Dzikiego Zachodu.

Rewolwer ma ciężką konstrukcję wykonaną niemal w całości (poza okładzinami rękojeści) z ciężkiego stopu oraz stali. Taka budowa zapewnia niezawodne użytkowanie oraz wpływa na odczuwalny ciężar rewolweru wynoszący ponad 950 gram.

W wiatrówce zastosowano gwintowaną lufę o długości 5,5 cala, dzięki czemu z rewolweru już po krótkim treningu możemy celnie strzelać na większych dystansach oraz pokusić się o strzelanie tarczowe.

Colt SAA .45-5,5" blue 4,5 mm Diabolo CO2 wykorzystuje mechaniczne przyrządy celownicze o stałej nastawie.

Klasyczny charakter rewolweru doskonale podkreśla stylowe czarno-niebieskie wykończenie oraz polimerowe okładziny rękojeści, które do złudzenia przypominają drewno. Podobnie jak w broni palnej, rękojeść rewolweru ma optymalny kąt, który wpływa na komfort oraz naturalny chwyt wiatrówki.

Wszystkie mechanizmy tj. spust, bębenek, kurek oraz klapka portu ładowania są doskonale spasowane i cechują się wysoką kulturą pracy.

Obrotowy bębenek ładowany łuskami
Rewolwer ma bardzo realistyczny system ładowania, doskonale naśladujący mechanizm prawdziwego Colta SA, składający się z obrotowego bębenka oraz mosiężnych atrap nabojów, w których umieszczamy śrut. Port ładowania bębenka zabezpieczony jest uchylną klapką identycznie jak w oryginale.

Po umieszczeniu śrutu diabolo w łuskach wystarczy załadować je do bębenka, po zamknięciu portu ładowania wiatrówka jest gotowa do strzału. Łuski są wielorazowego użytku, jednak dla większego komfortu warto zaopatrzyć się w dodatkowy zestaw, co znacznie przyspiesza ładowanie oraz poziom zabawy.

Rewolwer zasilany jest sprężonym dwutlenkiem węgla dostarczanym z 12 g kapsuły CO2. Wystrzelony śrut osiąga wysoką prędkość początkową sięgającą ok. 115 m/s, co pozwala na celne strzelanie na dystansie do 30 m.

Ładowanie i wymiana kapsuły CO2 jest bardzo proste, wystarczy odsunąć polimerową okładzinę rękojeść, umieścić kapsułę w porcie oraz dokręcić ją za pomocą klucza imbusowego.

Klucz montażowy zamocowano na stałe do okładziny, dzięki temu jest zawsze przy wiatrówce, przez co unikamy prozaicznego problemu związanego z zapominaniem narzędzia niezbędnego do wymiany kapsuły.

W rewolwerze zastosowano klasyczny mechanizm spustowy pojedynczego działania SA (singla action), co oznacza, że oddanie strzału wymaga każdorazowo ręcznego napięcia kurka, identycznie jak miało to miejsce w westernowym Colcie.

Pomimo takiej funkcjonalności rewolwer cechuje się wysoką szybkostrzelnością, która zależy wyłącznie od umiejętności i wytrenowania strzelca. Podczas transportu lub przenoszenia mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika nastawnego zlokalizowano w dolnej części szkieletu.

W 1872 roku w firmie Colt Patent Firearms Company stworzono rewolwer Peacemaker, który w następnym roku wprowadzono pod oznaczeniem Single Action Army do uzbrojenia armii amerykańskiej. Colt SAA odniósł także imponujący sukces komercyjny.

Oprócz zamówień dla wojska fabryka sprzedała dziesiątki tysięcy tych rewolwerów osadnikom kolonizującym Dziki Zachód. Produkcji rewolweru zaprzestano dopiero w roku 1942, ponieważ linie produkcyjne zostały ukierunkowane wyłącznie na potrzeby wojenne.

Pod koniec lat czterdziestych kultowy rewolwer SAA wrócił do produkcji i w różnych wersjach wytwarzany jest do dziś.

podobne produkty