Wiatrówka pistolet S&W MP czarny kal. 4,5 mm

UMAREX

Wiatrówka pistolet S&W MP czarny kal. 4,5 mm

319,00 zł

Dane techniczne:

- kaliber: 4,46 mm (kulki stalowe BB)
- typ śrutu: kulka stalowa BB (4,46 mm)
- metalowy wymienny magazynek
- zasilanie: kapsuła CO2 12 gram
- około 80 strzałów z jednej kapsuły
- pojemność magazynka: 19 sztuk
- prędkość początkowa: 120 m/s
- system: Double Action
- bezpiecznik
- waga: 535 gram
- długość całkowita: 195 mm
- szyna akcesoryjna weaver 22 mm pod lufą
- oryginalne oznaczenia licencyjne "Smith&Wesson MP"
- każdy egzemplarz ma unikalny numer seryjny
- szkielet z nowoczesnego materiału ABS
- metalowy zamek
- kod producenta: 5.8093

W zestawie znajduje się:

- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 1 nabój CO2
- opakowanie stalowych kulek BB

dodatkowe informacje

Wiatrówka - Pistolet Smith&Wesson M&P (Military & Police) czarny kal. 4,5 mm

Smith&Wesson M&P40 czarna 4,5 mm BB CO2 to budżetowa wiatrówka CO2 będąca wierną repliką amerykańskiego pistoletu Smith Wesson M@P40.
Wiatrówka cechuje się solidną konstrukcją, w której możemy wyróżnić ciężki metalowy zamek (stały) oraz polimerowy szkielet, nawiązujące do budowy oryginalnego M@P40.

Podobnie jak w oryginale pistolet ma wygodną rękojeść, światłowodową szczerbinę oraz szkielet wyposażony w szynę akcesoryjną 22 mm pozwalającą na montaż latarki lub laserowego znacznika celu.

Rękojeść pistoletu ma antypoślizgowe teksturowanie, dzięki któremu pistolet stabilnie i wygodnie leży w dłoni.

Wiatrówka ma mechaniczne przyrządy celownicze, w postacie światłowodowej szczerbinki oraz muszki oznaczonej białą kropką. Pozwala to na znacznie szybsze zgrywanie przyrządów, łatwiejsze „wejście w cel” oraz strzelanie w słabszych warunkach oświetleniowych.

Wszystkich pasjonatów broni i militariów z pewnością ucieszy fakt, że na wiatrówce naniesiono licencjonowane oznaczenia producenta Smith&Wesson.
Wiatrówka zasilana jest 12 g kapsułą CO2, montowaną w rękojeści pistoletu po odsunięciu okładzin. Sprężony dwutlenek węgla nadaje wystrzelonym śrutom BB's prędkość do 130 m/s oraz umożliwia celne strzelanie na dystansie około 20 m.

Dobrej jakości nabój CO2 pozwala na oddanie około 80 wyrównanych strzałów. Ilość ta jest zależna przede wszystkim od temperatury powietrza, dynamiki strzelania oraz właściwej konserwacji wiatrówki. Trzeba także pamiętać, że kapsułę CO2 (przebitą) może pozostawić w wiatrówce maksymalnie 48 godzin.

Po upływie tego czasu kapsułę należy usunąć lub ją „wystrzelać”. Montaż oraz wymiana kapsuły są bardzo proste, wymagają jedynie odsunięcia okładzin chwytu, wsunięcia kapsuły do magazynka oraz dokręcenia jej za pomocą śruby motylkowej.


Wysuwany z rękojeści metalowy magazynek mieści 19 sztuk śrutu BB's 4,46 mm, który najlepiej sprawdzają się w rekreacyjnym strzelaniu do celów reaktywnych, puszek, butelek itp.

Dzięki wygodnemu usytuowaniu przycisku zatrzasku magazynka jego zwolnienie w przypadku osób o większych dłoniach nie wymaga zmiany chwytu.

Podajnik magazynka można zablokować w dolnym położeniu, pozwala na to na ładowanie śrutu metodą grawitacyjną bezpośrednio z pojemnika.

W odróżnieniu od śrutu ołowianego, BB'S nawet pod wpływem nacisku nie ulega odkształceniom, dlatego mogą być bezpiecznie ładowany do magazynków o dużej pojemności.


W wiatrówce zastosowano mechanizm spustowy DAO (double action only), który umożliwia strzelanie wyłącznie z wykorzystaniem samonapinania.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prosta i instynktowna obsługa, co powoduje, że wiatrówka Smith&Wesson M&P40 świetnie sprawdzi się w rękach osób rozpoczynających swoją przygodę ze strzelectwem pneumatycznym.

Podczas przenoszenia lub przechowywania wiatrówki, mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika zewnętrznego, umieszczonego po prawej stronie szkieletu.

podobne produkty