Wiatrówka karabinek Hatsan Galatian IV 4,5 mm polimer

Wiatrówka karabinek Hatsan Galatian IV 4,5 mm polimer

3 199,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- system sprężonego powietrza PCP
- zasobnik o pojemności 255 cm3
- ciśnienie robocze: 100-200 ATM
- maksymalne dopuszczalne ciśnienie w kartuszu: 200 ATM
- manometr
- magazynek 16 strzałowy
- gwint montażowy 1/2" UNF do zamontowania tłumika
- napełnianie zasobnika poprzez wtyczkę do ładowania
- możliwość montażu każdej lunetki
- kaliber: 4,5 mm / .177
- prędkość początkowa: 240 m/s (JSB Exact 0,547 grama)
- rodzaj kolby: polimerowa teksturowana z regulowaną baką oraz stopką
- waga: 4300 gram
- długość całkowita: 1070 mm
- długość lufy: 585 mm
- bezpiecznik spustu: manualny
- gumowa regulowana stopka kolby
- energia kinetyczna poniżej 17 Jouli
- lufa gwintowana
- teksturowany uchwyt i łoże
- precyzyjnie regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO
- szyna 11/22 mm do zamontowania celownika optycznego
- dwustopniowy, precyzyjny mechanizm spustowy z regulacją luzu i siły nacisku

W zestawie znajduje się:

- polimerowa walizka Hatsan
- pas nośny marki Hatsan
- blokada spustu
- szybkozłączka do ładowania
- moduł do spuszczania powietrza z kartusza
- dwa magazynki 16 strzałowe
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 50 tarcz tekturowych

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Hatsan Galatian IV 4,5 mm polimer


Karabinek Hatsan Galatian IV to nowoczesny i dobrze zaprojektowany model z pojemnym magazynkiem, wygodnym systemem przeładowania oraz z nowatorskim designem.
Galatian IV wyposażono w kilka interesujących rozwiązań zwiększających komfort użytkowania, precyzję oddawanych strzałów jak również poprawiających w istotny sposób bezpieczeństwo podczas obchodzenia się z karabinkiem.
Model Galatian konstrukcyjnie oparty na modelu BT65 jest szczególnie polecany znawcom strzelectwa pneumatycznego, którzy preferują wszelkiego rodzaju modyfikacje lub tuning.

Karabinek wyposażony jest w duży wymienny aluminiowy zbiornik sprężonego powietrza - kartusz o pojemności 255 cm3,
Precyzję strzelania zapewnia gwintowana lufa o długości 585 mm zakończona gwintem 1/2" UNF co umożliwia założenie dedykowanego tłumika lub kompensatora.
Model Galatian IV wyposażono w magazynek o dużej pojemności śrutów (13 sztuk dla 6,35 mm, 14 sztuk dla 5,5 mm, 16 sztuk dla 4,5 mm)
Wygodę w jego użytkowaniu zapewnia bardzo wygodny system przeładowania za pomocą bocznej dźwigni. System ten pracuje bardzo płynnie dzięki czemu ryzyko zacięcia się śrutu przy ładowaniu do lufy jest minimalne.
Znane i cenione karabinki PCP tureckiej firmy Hatsan należą do liderów wśród wiatrówek za przystępną cenę a jej stosunek do jakości jest najlepszy wśród konkurencyjnych marek.
Sprawdzone modele od wielu lat cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników w Polsce i na Świecie.
Największą ich zaletą jest bardzo duża moc idąca w parze z bardzo przyzwoitą celnością.
Wszystkie modele serii Galatian posiadają regulowany za pomocą dwóch śrub imbusowych spust posiadający dodatkowo bezpiecznik jego blokady.

Łoże zostało wykonane w sposób ergonomiczny z bardzo wytrzymałego tworzywa w kolorze czarnym.
Przednia jego część posiada trzy dodatkowe szyny montażowe typu Weaver umożliwiające założenie bipodu, celownika laserowego oraz oświetlenia taktycznego.
Tylna część kolby wyposażona została w dwie regulacje tj.: wysokości baki policzkowej oraz w regulację wysokości położenia stopki.
Można dzięki temu dostosować ich położenie pod osobiste preferencje strzelca oraz zachować uniwersalność karabinka polegającą na precyzyjnym składaniu się zarówno do otwartych przyrządów celowniczych jak i do lunety.

Karabinek posiada otwarte przyrządy celownicze z systemem światłowodowym Tru Glo które są w pełni demontowalne.
Uniwersalna podwójna szyna montażowa pozwala na założenie celownika optycznego na uchwycie w standardzie 11 mm oraz 22 mm.

Model Hatsan Galatian IV posiada wiele rozwiązań zwiększających komfort użytkowania i bezpieczeństwo m.in.:

Duży aluminiowy kartusz - zasobnik o pojemności 255 cm3 wyposażony w wygodny i łatwo dostępny sposób ładowania powietrzem. Kartusz można w prosty sposób wykręcić z karabinka bez utraty ciśnienia. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z zapasowych napompowanych kartuszy w terenie gdzie nie ma możliwości dopompowania karabinka np. z butli PCP.

Światłowodowe przyrządy celownicze z kontrastowymi kolorami włókien szklanych pozwalają na precyzyjne oddanie strzału również przy słabym oświetleniu. Muszka - czerwona, szczerbinka - zielona posiada możliwość regulacji w pionie jak i poziomie. Przyrządy te są w prosty sposób można zdjąć z karabinka kiedy są zbędne np. przy założonej lunecie.

Pojemny magazynek - w wersji w kalibrze 4,5 mm magazynek daje możliwość załadowania aż 16 sztuk śrutu. Wraz z precyzyjnym systemem jego przeładowania sprawia że to rozwiązanie jest jedną z największych zalet modelu Galatian.

Regulowana baka policzkowa - pozwala dopasować wygodne składanie się do strzału pod indywidualne preferencje strzelca przy strzelaniu z otwartych przyrządów celowniczych oraz z celownika optycznego. Wraz z baką regulowana jest również wysokość stopki oraz w port do przechowywania zapasowego magazynka..

Bezpiecznik spustu - manualna blokada spustu umieszczona wewnątrz kabłąka zaraz przed spustem chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału. Takie umiejscowienie pozwala na intuicyjną obsługę bezpiecznika zarówno kciukiem jak i palcem wskazującym.

podobne produkty