Nóż Mora Kansbol Multi Mount stal nierdzewna pomarańczowy

MORA

Nóż Mora Kansbol Multi Mount stal nierdzewna pomarańczowy

269,00 zł

Dane techniczne:

Długość ostrza: 107 mm
Długość całkowita: 224 mm
Grubość ostrza: 2,5 mm
Rodzaj ostrza: clip point plain
Twardość: 57-58 HRC
Stal: Sandvik 12C27
Waga bez pochwy: 100 gramy
Waga z pochwą: 138 gram
Rękojeść: guma
Pochwa: polimer
Produkcja: Morakniv, Szwecja
Kod produktu: 13507

dodatkowe informacje

Nóż Mora Kansbol Multi Mount stal nierdzewna pomarańczowy

Morakniv Kansbol Multi-Mount pomarańczowy to solidny nóż survivalowo outdoorowy, który docenią wszyscy pasjonaci szeroko rozumianego bushcraftu i turystyki.

Głownię noża wykonane ze stali nierdzewnej Sandvik 12C27 hartowanej do twardości 57-58 HRC, dzięki czemu ostrze jest wysoce odporne na korozję i jednocześnie łatwe do ostrzenia.

arto podkreślić także, że stal nierdzewna poza regularnym ostrzeniem nie wymaga specjalnej konserwacji, należy ją jedynie utrzymywać w czystości oraz wycierać do sucha po myciu lub użytkowaniu w wilgotnym środowisku.

Klinga o szerokości 2,5 mm oraz płaski szlif zapewniają płynne i wydajne cięcie. Dodatkowym atutem noże jest płaski grzbiet klingi, który ułatwia rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa.

Rękojeść Morakniv Kansbol wykonano z gumy TPE w wyrazistej pomarańczowej kolorystyce, która ułatwia odszukanie noża w razie jego zgubienia podczas pracy.

Kształt chwytu został tak zaprojektowany, by zapewnić optymalną ergonomię i znacząco zmniejszyć ryzyko wyślizgnięcia się z ręki.

W komplecie z nożem Morakniv Kansbol znajduje się polimerowa pochewka z montażem MOLLE, umożliwiającym mocowanie noża do pasa oraz oporządzenia wojskowego

Nóż Morakniv Kansbol to wydajne i niezawodne narzędzie, które nie zawiedzie nas w terenie.

MORA OF SWEDEN pojawiła się na międzynarodowym rynku w 2005 roku, jednak korzenie firmy sięgają do lat 1912 i 1891 kiedy to dwie manufaktury nożowe Mora - KJ Eriksson i Frost's Knife łączą się w spółkę. Zjednoczenie doprowadza do rozszerzenia asortymentu oraz zdolności do uruchamiania wielu projektów, które przyczyniają się do dalszego rozwoju firmy. Dzięki temu Mora jest firmą ze 100 letnim doświadczeniem w produkcji narzędzi tnących. Noże oraz pozostałe narzędzia MORA są stosowane w różnych dziedzinach, a osoby, które ich używają mają jedną wspólną cechę. Chcą narzędzi, które upraszczają pracę, są łatwe w obsłudze, i zostały zaprojektowane z zastosowaniem wysokiej ergonomii.

Nieważne czy produkty MORA znajdują się na budowach, w zakładach pracy, albo, gdy wykorzystywane są podczas polowania, łowienia ryb, lub podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

podobne produkty