Gaz obronny pieprzowy Grizzly 400 ml gaśnica 20% OC

KKS GMBH

Gaz obronny pieprzowy Grizzly 400 ml gaśnica 20% OC

299,00 zł

Produkt 18+ Przy zakupie niezbędne będzie potwierdzenie pełnoletności.

Dane techniczne:

Nazwa: Gaśnica Grizzly Bear Defence 400 ml Cone
Rodzaj środka: Pepper Spray
Rodzaj gazu: Pieprzowy
Rodzaj dyszy: Cone (szeroka)
Rodzaj głowicy: Clip z włącznikiem ready/locked
Scoville Heat Units: 4 000 000 SHU
Roztwór olejożywicy / Oleoresin Capsicum: 20% OC
Pojemność: 400 ml
Waga: 280 gram
Wymiary: 250 mm x 160 mm x 70
Zasięg efektywny: do 6 m
Kraj produkcji: Niemcy
Kod produktu: KKS 20400-H

dodatkowe informacje

Gaz obronny pieprzowy Grizzly 400 ml gaśnica 20% OC

Grizzly 400 ml żel to najmocniejsza ręczna gaśnica gazu pieprzowego dostępnego na rynku! Produkt przeznaczony do ochrony osób aktywnie spędzających czas na łonie dzikiej natury.

Gaz o silnie wzmocnionej formule 4 mln SHU, 20% OC w dużym zasobniku. Przeznaczony wyłącznie do obrony przed zwierzętami: niedźwiedziami, dzikami oraz agresywnymi psami. W przypadku ataku skieruj dysze w nozdrza zwierzęcia. 

Gazu nie wolno stosować wobec ludzi! 
Producent ani sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające z użycia produktu przeciw ludziom! 

Pojawianie się dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych stało się poważnym problemem. Wraz ze zmianami cywilizacyjnymi zmianie ulegają zwyczaje zwierząt, które coraz głębiej zapuszczają się w obszary zabudowane. Podchodząc coraz bliżej domostw, zwierzęta przyzwyczaiły się do obecności człowieka, stając się mniej płochliwe. Może się okazać, że agresywny pies, dzik czy niedźwiedź ruszy w naszą stronę. Kiedy zauważysz dzika lub niedźwiedzia, nie podchodź i nie panikuj, odejdź w przeciwnym kierunku. Pamiętaj! Niedźwiedź to największy drapieżnik lądowy, a spotkanie z nim na szlaku może skończyć się tragicznie (unikaj kontaktu wzrokowego, nie odwracaj się do niedźwiedzia plecami).

Dysza typu CONE wyrzuca substancję drażniącą w postaci chmury. Charakteryzuję się natychmiastowym rozproszeniem środka obezwładniającego, nie wymaga precyzyjnego celowania (w stresie), jest podatna na warunki atmosferyczne. 

Głowica to poręczny chwyt z zabezpieczeniem przed niekontrolowanym użyciem, wykonana z odpornego na uszkodzenia mechaniczne plastyku. Ergonomiczny profilowany kształt ułatwia szybkie użycie miotacza, chroniąc przed przypadkowym użyciem. Konstrukcja głowicy gwarantuję powtarzalność strumienia gazu (zasięg), ułatwiając skuteczną i efektywną obronę.

Formuła substancji obezwładniającej w postaci skoncentrowanego środka. Duża i szeroka dysza to większy zasięg strumienia gazu z środkiem obezwładniającym.

Substancja pędna - (środek miotający) obojętna, niepalna. 

Dobór odpowiedniej pojemności ręcznego miotacza gazu to jedna z ważniejszych decyzji przy zakupie. Wielkość pojemnika jest gwarantem skutecznej obrony - im większa pojemność, tym większe prawdopodobieństwo skuteczności użycia w starciu z agresywnym zwierzęciem.

 

Sposób przenoszenia i używania:


1. Pojemnik nosić przy sobie w sposób umożliwiający szybkie użycie.
2. Chronić pojemnik przed: uszkodzeniem mechanicznym (np. kluczami), temperaturą powyżej 50°C (np. w samochodzie) mogącą doprowadzić do rozszczelnienia.
3. W trakcie obrony utrzymywać bezpieczny dystans wobec zwierząt.
4. Zawsze kieruj dyszę w stronę nozdrzy agresywnego zwierzęcia.
5. W trakcie rozpylania substancji paraliżującej nie zbliżaj się do zwierzęcia, koryguj kierunek strumienia gazu.
6. Efektywny zasięg substancji drażniącej zależy m.in. od warunków atmosferycznych (deszcz, przeciwny wiatr, ciśnienie, temperatura otoczenia).
7. Po użyciu zaleca się zakup nowego pojemnika bez względu na ilość pozostałej substancji drażniącej.

podobne produkty