Lornetka Comet z zoomem 10-60x70 czarno srebrna

Comet

Lornetka Comet z zoomem 10-60x70 czarno srebrna

175,00 zł

Dane techniczne:

Długość: 180 mm
Szerokość: 185-195 mm
Średnica obiektywów wewnętrzna: 50 mm
Średnica obiektywów zewnętrzna: 62 mm
Pole widzenia liniowe przy zoomie 10x: 72 m na 1000 m
Układ pryzmatów: porro
Szkło optyczne: BK-7
Regulacja ostrości: zewnętrzna centralna
Funkcja ZOOM: Tak, dźwignia w prawym okularze
Powłoki antyrefleksyjne: Multi Coated (MC)
Wyjście na statyw: tak 1/4"
Korekcja dioptrii: tak, w prawym okularze -/+3
Kolor: czarno srebrny
Waga: 800 gram

W zestawie znajduje się:

- pokrowiec z materiału
- pasek do lornetki
- ścierka do czyszczenia optyki

dodatkowe informacje

Lornetka Comet z zoomem 10-60x70 czarno srebrna

Ta lornetka ze zmiennym powiększeniem to doskonałe narzędzie do obserwacji na dużej odległości i w trudnych warunkach atmosferycznych. Wykonana z tworzywa sztucznego, posiada gumowaną warstwę ochronną dla lepszej przyczepności w dłoni i szklaną optykę z powłokami antyrefleksyjnymi Multi Coated.

Duże obiektywy oraz optyka Bk-7 zapewniają dobrą jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Dzięki regulowanemu zoomowi obsługiwanemu dźwignią przy prawym okularze, użytkownik może łatwo dostosować powiększenie do swoich potrzeb. Dodatkowo, w prawym okularze znajduje się pokrętło do symetrycznego ustawienia lewego i prawego okularu, co zwiększa wygodę użytkowania.

Aby uzyskać ostrość obrazu, lornetka jest wyposażona w pokrętło do centralnej korekty ostrości. Dzięki temu można skorygować ostrość obrazu w zależności od odległości obserwowanego obiektu. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o obserwacje na dużej odległości.

Podsumowując, ta lornetka to solidne urządzenie, które zapewnia dobrą jakość obrazu i łatwość obsługi. Dzięki regulowanemu zoomowi i pokrętłu do centralnej korekty ostrości, użytkownik może dostosować obraz do swoich potrzeb, co czyni ją idealnym narzędziem dla miłośników obserwacji przyrody, sportów ekstremalnych i innych dziedzin, które wymagają precyzyjnego i wygodnego przyrządu obserwacyjnego.

podobne produkty