Amunicja hukowa

Amunicja hukowa

W tej kategorii znajdą Państwo amunicję hukową (sygnałową) do pistoletów i rewolwerów hukowych w kalibrze 6 mm.
Taki kaliber dopuszczony jest w Polsce i jego nabywanie i posiadanie nie wymaga dodatkowych pozwoleń.
Kategoria zawiera również amunicję w większych kalibrach takich jak amunicja hukowa 9 mm, jednak ta jest niedostępna drogą wysyłkową, można ją nabyć w naszym stacjonarnym salonie firmowym. Jest to np. amunicja hukowa PAK centralnego zapłonu. Należy pamiętać, że nabycie broni alarmowej 9 mm na amunicję hukową PAK, czyli amunicję hukową 9 mm, w odróżnieniu od broni alarmowej 6 mm wymaga dodatkowych pozwoleń.
Amunicja hukowa 6 mm występuje w dwóch wersjach tj. long oraz short. Amunicja hukowa 6mm typu short dostępna jest zazwyczaj w opakowaniach po 100 sztuk, tak samo amunicja typu long.
Pistolety i rewolwery przeznaczone do strzelania krótką wersją tej amunicji short są przystosowane jedynie do niej i nie ma możliwości używania w nich wersji long.
Odwrotnie jest przy broni alarmowej kal. 6 mm long, te modele mogą strzelać zarówno krótką wersją short jak i długą long. Wybór dobrej jakości amunicji zapewnia satysfakcję ze strzelania, a także wpływa na mniejsze zanieczyszczenia lufy. Ponadto należy pamiętać aby przewód lufy naszej broni alarmowej utrzymywać w czystości, jego drożność istotnie wpływa na odpalanie rac hukowych i innych.