Odstraszacze i alarmy osobiste

Jest wiele rodzajów odstraszaczy, które mogą nam pomóc w wymagającej sytuacji. Istnieją alarmy osobiste, odstraszacze hukowe, oraz środki na owady.

Alarmy dźwiękowe są bardzo skutecznym środkiem obrony osobistej z powodu kompaktowości i efektywności tego sprzętu w razie ataku napastnika lub zwierzęcia.

Osobiste alarmy emitują dźwięk wysokotonowy, który powoduje ból uszu, głowy oraz ściąga osoby postronne do pomocy w razie wypadku. Alarm  zmieści się w każdej kieszeni, dzięki czemu możemy mieć go cały czas przy sobie. Jest banalny w obsłudze. W razie potrzeby wystarczy wyciągnąć zawleczkę i nacisnąć przycisk, który ogłuszy napastnika.  Działają na ludzi, a te specjalne nawet na zwierzęta jak psy i koty Emitując dźwięki o niższej częstotliwości mogą też służyć do tresury czworonogów.

Środki na owady w sprayu świetnie sprawdzają się w warunkach survivalowych, gdzie wszelkie owady występują w dużych ilościach. Ich zapach działa odstraszająco na owady krwiopijne, bąki, osy, pszczoły, muchy, oraz inne insekty. Używa się ich na powierzchni ciała najlepiej rozcierając preparat. Nie używać w pobliżu oczu, uszu oraz ust.